Téměř 60% extrovertů si myslí, že jsou introverti nebo se dokonce za introverty celý život pokládají. Proč tomu tak je a co je k tomu vede?

Důležité je pochopit, že máme podle socioniky 2 typy extrovertů. Extrovert logický a extrovert etický.

Extrovert logický

Primárně se rozhoduje na základě logiky čili faktu. Miluje systémy, pořádek, řád, jasné informace, souvislosti a data. Miluje pracovat nebo něco dělat. Někteří vykazují dokonce známky workoholismu.

Díky tomu, že je logický a tím pádem zaměřený více na práci či okolní vjemy, v dětství se mohl společnosti docela stranit. Zajímají ho více puzzle, stavění lega či dinosauři. Pokud v životě zažil nějaké ponížení nebo špatné vztahy, uzavře se, a proto ve společnosti může působit jako ten „ňouma„. Společnost ho tím pádem zaškatulkuje jako toho introverta, který se neumí ani „vymáčknout“.

Tito extroverti si díky tomu myslí, že jsou introverti. A myslí si to klidně i celý život.

Mezi extroverty logické patří: Don Quijote, Žukov, Stierlitz či London.

Extrovert etický

Extrovert v pravém slova smyslu. Tento typ je primárně zaměřen na lidi, emoce a vztahy. Čas strávený s lidmi miluje a často si nedokáže život bez nich ani představit. Již v mládí ho zajímá zábava, hry a vzrušení. Často se zapojuje do týmových her či je sám organizuje. Rád se i předvádí. Může to dokonce „dopracovat“ do takového extrému, „že bez lidí neudělá ani ránu“.

Tyto typy si většinou nemyslí, že jsou introverti. Svou silnou potřebu být s lidmi a vše s nimi sdílet cítí od dětství, což je někdy pro rodiče docela „záhul“…obzvlášť, co se týká pozornosti.

Mezi etické extroverty patří: Hamlet, Hugo, Huxley a Napoleon.

Jak jste to měli vy? Stavěli jste si raději puzzle v ústraní nebo hráli venku na pískovišti?

Kdo jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Připojte se ke komunitě!