Introvertní senzorika alias senzorika pocitů. Silná stránka, která „může“ za velmi silné tělesné cítění. Lidé s touto silnou stránkou nejenom cítí své tělo velmi intenzivně a rádi o něj pečují, ale také rádi pečují o druhé a o jejich těla.

Introvertní senzorika a její výhody

Velikou výhodou introvertní senzoriky je „nacítění“ se na prostor, na tělo jak své tak druhých lidí a celková péče o něj. Lidé, kteří mají silnou introvertní senzoriku jsou prostě mistři doteku! Skrze tělo cítí, kde více přitlačit, kde naopak tlak ubrat a co druhému bude dělat příjemně a co naopak ne. Klidně můžou u druhého poznat, kde ho co bolí a sami u sebe poznají, že například za 3 dny onemocní.

Tato silná stránka je velmi vhodná pro masáže, pro vaření a všude tam, kde se pracuje s tělem, s vůněmi, s chutěmi, s doteky a s prostorem.

Introvertní senzorika a její nevýhody

Lidé, kteří mají silnou introvertní senzoriku si bohužel často berou věci velmi osobně. Ze svých silných pocitů v těle obviňují prostředí a ostatní lidi. Můžou se druhým jevit jako „přecitlivělí„, „ufňukaní“ (z toho důvodu, že jich stále něco na těle bolí) a celkově slabí či pomalí.

Socionické typy se silnou introvertní senzorikou

Nejsilnější tuto stránku mají Gabén a Dumas. Oba dva jsou milovníci požitků, pocitů a doteků. Můžou být úžasní maséři, kuchaři či léčitelé.

Jako druhou silnou stránku mají introvertní senzoriku Hugo a Stierlitz. Jsou to také milovníci požitků, kulinářství, pohodičky a péče. Skrze tuto stránku tzv. tvoří (mají jí trochu slabší jak Gabén a Dumas). Na druhou stranu je můžeme v kuchyni najít někdy i častěji než Dumase či Gabéna.

Závěrem

Tato silná stránka může být jako každá jiná používána pozitivně a nebo negativně a je jen na vás, jak jí využijete (pokud jí máte).

Vidíte se v tom? Pak zjistěte, zda-li jste to VY. A pokud chcete vědět více o lidech s touto silnou stránkou, navštivte náš SEMINÁŘ Základy socioniky hrou 2.

Přihlašte se k odběru novinek

Ať vám nic neuteče!

Byli jste úspěšně přihlášeni, gratulujeme!

Pin It on Pinterest

Share This