Systém a pořádek. Pouze slova a každý typ i člověk si pod nimi představí něco jiného.

Pro jednoho to znamená alespoň tušit, kde má své věci 🙂 a pro druhého to znamená důmyslný propracovaný systém, který funguje na 100% ne-li víc!

Jsou typy, které potřebují, aby věci, všechny procesy a svět, ve kterém žijeme, měl určitý systém a fungoval. Ano, fungoval, čtete správě. Jakákoliv nefunkčnost systému evokuje v těchto typech nejenom naštvání, ale často i něco víc :). Tyto typy nedokážou pochopit, jak je vůbec možné, že ostatní nemají systém na své věci? Jak je možné, že jiní lidé loví své ponožky z různých míst a v koupelně mají 10 šampónů? Nebo že náhradní žárovky jsou na pěti místech a ne na jednom? Jim to prostě nedává smysl.

Socionika popisuje tuto funkci (silnou stránku) jako strukturní logiku (viz silné stránky). Strukturní logika je introvertní a má schopnost jít do hloubky a vytvořit propracovaný systém. I tam, kde ještě není.

Čím tyto typy nejvíce naštvete?

Když jim nabouráváte jejich propracovaný systém. Prosím vás může se jednat ve vašich očích o banalitu, ale pro tyto typy to banalita opravdu není. Tyto typy mají na prvním místě funkčnost systému. To znamená, že ponožky mají své místo a ne jiné, elektro má svůj šuplík a ne jiný, igelitové sáčky jsou také ve vlastním systému a ne někde jinde. Prostě vše má své místo a opravdu to nepatří jinam a už vůbec ne všechno dohromady :). Na to rovnou zapomeňte.

Jak strukturní logiku využít?

Poporoste tyto typy, aby vám vytvořily systém. Ať už pracovní nebo osobní. Využijte jejich silnou stránku a vytvořený systém dodržujte. Ve většině případů bude mnohem lepší než je ten váš současný :).

Které typy zde patří?

Robespierre, Maxim Gorkij, Žukov a Don Quijote.

Také se může stát, že si nějaký systém vytváříte, ale nejste ani jeden z těchto typů. Je to proto, že se vám to líbí a máte na strukturní logiku fascinaci. Chcete to prostě mít.

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?

Přihlašte se k odběru novinek

Ať vám nic neuteče!

Byli jste úspěšně přihlášeni, gratulujeme!