SOCIONIKA

Socionika

Socionika je typologie osobnosti založená v 60. letech 20. století socioložkou Aušrou Augustinavičiute z Litvy, která navázala na výzkumy známého psychologa Carla Gustava Junga z roku 1921. Stojí tedy na pomezí mezi sociologií a psychologií. 

ZÁKLADY JUNGA

Aušra Augustinavičiute dokázala Jungovu typologii rozluštit, doplnit o větší hloubku a přitom jí srozumitelně předat společnosti. Vytvořila kostru každého typu včetně jeho vědomí a podvědomí.

16 TYPŮ

Socionika popisuje 16 typů, které se liší tím, jak vidí a vnímají danou realitu. Každý typ má své jedinečné silné a slabé stránky. Jednotlivé typy získaly jména podle charakterově stejných nositelech – Hamlet, Napoleon, Žukov, Jesenin, London, Dreiser, Balzac, Robespierre, Dumas, Don Quijote, Hugo, Maxim Gorkij, Huxley, Gabin, Stierlitz a Dostojevskij.

TYP NA CELÝ ŽIVOT

Svůj typ máme od narození a během života je neměnný. Jediné, co se mění, je naše dozrávání v rámci svého typu.

Představme si jednotlivý typ jako strom – každý strom nese specifické ovoce, má určitý tvar listů a kůry. Všechny duby budou vždycky duby a všechny jabloně vždycky jabloně. To, v jakých podmínkách daná jabloň vyrůstala, to samozřejmě ovlivňuje její vzrůst, úrodu a další aspekty.

Socionika a Základy Junga

 

1. Aspekt rozhodování

Logika x Etika

2. Aspekt získávání informací

Senzorika x Intuice

3. Aspekt získávání energie

Extroverze x Introverze

4. Aspekt životního rytmu

RacionalitaIracionalita

 

Socionika a její využití

 

Silné stránky

Socionika je výborným nástrojem pro rozpoznání silných a slabých stránek člověka včetně dětí. Pomůže nám tak ve výběru vhodných činností a pracovního uplatnění.  

Osobní rozvoj

Socionika nám umožňuje poznat sebe sama a tím pádem se lépe přijmout. 

Vztahy

Socionika nám pomůže pochopit, kdo se k nám v partnerství hodí a s kým by to dlouhodobě bylo na ostří nože. Díky ní porozumíme mezilidským vztahům.

 

Leadership

Socionika nám umožní vytvořit funkční pracovní týmy a ukáže nám, jak spolupracovníky vést tak, aby je to přirozeně motivovalo.

Co dál?

Zjištění typu

Konzultace k zjištění typu je krokem číslo jedna na cestě sebepoznání. Zjistěte své talenty či svůj ideální protějšek a odneste si užitek na celý život.

socion academy akademie

Akademie

Chcete vědět o socionice více? Chcete poznat lidi kolem vás? Využijte našeho online vzdělání a naučte se socioniku z pohodlí vašeho domova.

socion ebooky

Ebooky

Chcete si o socionice přečíst více? Pak si přečtěte ebooky na téma sebepoznání, silné stránky, socionické typy a mnoho dalšího.

socion eshop

Eshop

Naučte se pracovat s lidmi pomocí praktických pomůcek, které můžete mít stále u sebe. Najdete na našem eshopu.

Pro firmy

Chcete vědět, s kým ve firmě doopravdy spolupracujete? Zajímá vás potenciál lidí ve vašem týmu a ideální rozložení sil?

608 504 881

info@socion.cz

celá ČR

Máte dotaz?