SOCIONIKA

Socionika

Socionika je typologie osobnosti založená v 60. letech 20. století socioložkou Aušrou Augustinavičiute z Litvy, která navázala na výzkumy známého psychologa Carla Gustava Junga z roku 1921. Stojí tedy na pomezí mezi sociologií a psychologií. 

ZÁKLADY JUNGA

Aušra Augustinavičiute dokázala Jungovu typologii rozluštit, doplnit o větší hloubku a přitom jí srozumitelně předat společnosti. Vytvořila kostru každého typu včetně jeho vědomí a podvědomí.

16 TYPŮ

Socionika popisuje 16 typů, které se liší tím, jak vidí a vnímají danou realitu. Každý typ má své jedinečné silné a slabé stránky. Jednotlivé typy získaly jména podle charakterově stejných nositele – Hamlet, Napoleon, Žukov, Jesenin, London, Dreiser, Balzac, Robespierre, Dumas, Don Quijote, Hugo, Maxim Gorkij, Huxley, Gabin, Stierlitz a Dostojevskij.

TYP NA CELÝ ŽIVOT

Svůj typ máme od narození a během života je neměnný. Jediné, co se mění, je naše „dozrávání“ v rámci svého typu.

Představme si jednotlivý typ jako strom – každý strom nese specifické ovoce, má určitý tvar listu a kůry. Všechny duby budou vždycky duby a všechny jabloně vždycky jabloně. To, v jakých podmínkách daná jabloň vyrůstala, to samozřejmě ovlivňuje její vzrůst, úrodu a jiné aspekty.

Základy Junga

 

1. Aspekt rozhodování

Logika x Etika

2. Aspekt získávání informací

Senzorika x Intuice

3. Aspekt získávání energie

Extroverze x Introverze

4. Aspekt životního rytmu

RacionalitaIracionalita

 

Socionika a její využití

 

Silné stránky

Socionika je výborným nástrojem pro rozpoznání silných a slabých stránek člověka včetně dětí. Pomůže nám tak ve výběru vhodných činností a pracovního uplatnění.  

Osobní rozvoj

Socionika nám umožňuje poznat sebe sama a tím pádem se lépe přijmout. 

Vztahy

Socionika nám pomůže pochopit, kdo se k nám v partnerství hodí a s kým by to dlouhodobě bylo na ostří nože. Díky ní porozumíme mezilidským vztahům.

 

Leadership

Socionika nám umožní vytvořit funkční pracovní týmy a ukáže nám, jak spolupracovníky vést tak, aby je to přirozeně motivovalo.

Co dál?

Zjištění svého typu

Je krokem číslo jedna na cestě sebepoznání. Zjistěte svůj typ, své přednosti, svůj ideální protějšek a odneste si užitek na celý život.

Semináře

Chcete vědět o socionice více? Chcete poznat lidi kolem vás? Využijte vzdělání a tím zvyšte svou hodnotu.

eshop

Eshop

Naučte se pracovat s lidmi pomocí praktických pomůcek, které můžete mít stále u sebe. Najdete na našem eshopu.

Pro firmy

Chcete vědět, s kým ve firmě doopravdy spolupracujete? Zajímá vás potenciál lidí ve vašem týmu a ideální rozložení sil?

608 504 881

info@socion.cz

Praha

Máte dotaz?

Pin It on Pinterest

Share This