Don Quijote jako obchodník? Ano, pokud je fascinován. Tento největší vizionář ze všech 16 socionických typů funguje a pracuje pouze v případě, že je daným produktem fascinován. V tuto chvíli chrlí nadšením, mává rukama a vysvětluje principy a souvislosti daného produktu a jeho užitek pro lidi. Přemýšlí globálně a dokáže vidět i přínos dané věci po lidstvo (pokud tam samozřejmě je).

V normálním stavu může působit introvertně, nicméně v nadšení z něčeho nového se nemůže ovládnout :). Potřebuje nové podněty a často potřebuje vnější motivaci.

Pokud máte mezi svými přáteli Don Quijota, může se stát, že vám každou návštěvu bude nadšeně vyprávět o něčem novém :). „Chvíli nepostojí“ a dokáže toho vyzkoušet opravdu mnoho. Někdy můžete mít pocit, že snad u ničeho nevydrží dlouho. A máte pravdu.

V obchodním týmu zastává funkci tvořitele nápadů, ideí a nových cest. Praxe už ho tolik „nebere“ a rutina je pro něj sprosté slovo. Po nějakém čase si můžete všimnout, že více mluví než činí.

Spíše než jako obchodník se hodí pro nalezení nových možností a nápadů. Pokud ho ve svém obchodním týmu máte, může vás stát hodně úsilí a výsledkově se nemusívyplatit„. V tom případě mu dejte mu na starost vzdělávání a školení, tam se vyžije více než v praxi s klienty.

Zkrátka a dobře Don Quijote jako obchodník dlouhodobě nejspíš nebude, svůj potenciál uplatní daleko lépe jinde.

Hamlet jako obchodník? Je to divadlo!

Socionický typ Hamlet neboli herec či učitel, je známý svým divadelním vystoupením. Hamlet jako obchodník bývá ve většině případů excelentní! Read more

Žukov jako obchodník? Je to lovec!

Žukov jako obchodník? Zajisté, pokud je daný obchod současně výzvou a lovem! Miluje lovit. Miluje výzvy a velké věci. A Read more

Pin It on Pinterest

Share This