Hamlet jako obchodník? Zajisté! Nezažijete ledajakou schůzku. Zažijete divadlo!

Socionický typ Hamlet, neboli herec či učitel, je známý svým divadelním vystoupením. Za tím stojí jeho nejsilnější stránka s názvem extrovertní etika, neboli etika emocí. Pokud jí využívá plně, pak je odměněn královsky. Jeden z nejznámějších představitelů je Jaroslav Dušek, který se živí tím, čím má.

Co tedy Hamlet jako obchodník?

Hamlet je ve většině případů špičkovým obchodníkem. Pokud používá svou nejsilnější stránku, pak nám jeho schůzka může připomínat divadelní vystoupení – emoce srší, nuda nepřichází v úvahu, krásná intonace hlasu je samozřejmostí a ruce, ty ani chvilku nejsou na stejném místě. Je zábavný a vtipný a přitom rázný. Jde si za svým. Klient je uspokojen dynamikou schůzky a celkově bývá pobaven. Na další setkání se samozřejmě těší.

Je slyšet snad všude!

Druhou silnou stránkou Hamleta je introvertní intuice neboli intuice času. Když poslouchá svou intuici, tak automaticky pozná, v který okamžik co udělat a co neudělat. V obchodě to může znamenat, kdy uzavřít s klientem smlouvy a kdy ještě není správná doba. U této stránky je velice vhodné dát logiku do pozadí a nechat se řídit intuicí. Pak výsledek je perfektní!

Na co si dát pozor

Hamlet může fungovat na slabší stránce a tou je pracovní logika. Může sám sebe dostat do tzv. krysího závodu neboli honbě za výkony. To zvládne nějakou dobu, avšak dlouhodobě bude vyčerpaný a nenaplněný. Primárně ho přeci naplňují emoce, zábava a jeho diváci.

U Hamleta platí: kde je zábava, tam se výsledky dostaví.

Co potřebuje Hamlet jako obchodník ke své práci?

Hamlet ke své práci potřebuje dostat systém. Pokud dobře funguje, bude dobře fungovat i on.

Vzhledem k tomu, že prodává na emocích, nechtějte po něm příliš technické či analytické znalosti. Technicky složité produkty pravděpodobně prodávat nebude a nebo opět emočně a s relativně povrchními znalostmi.

Závěrem

Mít Hamleta ve svém obchodním týmu se vyplatí! Nejenom, že máte o zábavu postaráno, ale zároveň jste si zařídili výborného školitele a výsledky, s těmi budete rovněž spokojeni. Dejte jim systém a máte vyhráno.

Můžete být Hamlet? Ověřte si to na konzultaci ZJIŠTĚNÍ TYPU!

Chcete umět s tímto typem pracovat? Pak využijte SLUŽBY PRO FIRMY!