Extrovertní etika se také nazývá etikou emocí. Už samotný název vypovídá, že se jedná o silnou stránku, která pracuje s pocity, atmosférou a náladou.

Extrovertní etika

Lidé s touto nejsilnější stránkou perfektně naciťují ostatní. Během chvíle poznají, jak se máte. Zda jste smutný, veselý, naštvaný nebo melancholický. Extrovertní etika jako všechny extrovertní funkce nejde příliš do hloubky, tedy nemusí být člověku hned známý důvod vašeho stavu, ale jak na tom jste, pozná ihned.

Extrovertní etika a její výhody

Tito lidé dokážou také s emocemi perfektně pracovat. Umí v krátké době změnit váš stav, ovlivnit atmosféru ve společnosti.

Pokud má extrovertní etik dobrou náladu, počítejte s tím, že budete mít za chvíli taky úsměv od ucha k uchu. Jsou to velcí baviči.

Pokud má však extrovertní etik špatnou náladu, je lepší vyklidit pole. Energie, která z něho jde, může být velmi nepříjemná. Jeho naštvanost nebo deprese velmi rychle nakazí všechny okolo.

Bývají to velmi výřeční lidé, zajímá je vše, co se také lidí týká. Rádi vypráví historky o druhých, milují příběhy.

Jsou to výborní herci, rádi se předvádí a milují bytí středem pozornosti. Jejich gesta jsou silná, bývá jich všude plno.

Extrovertní etika a její nevýhody

Někdy může být jejich veselost a emoce, které z nich stále čiší, až nepříjemné, protože jich je prostě moc. Tito lidé potřebují kolem sebe mnoho lidí, mnoho událostí, akce a emocí.

Pokud se ve společnosti nic neděje, vytvoří drama. Potřebují akci a reakci. Prostě emoce. 

Také umí emocemi manipulovat. Je to silná zbraň. Nicméně vše se může vrátit, jako bumerang.

Pokud jsou ve vztahu, mají rádi spíše italskou domácnost než poklidný a nudný vztah. Pokud se nudí, jdou dál.

Socionické typy se silnou extrovertní etikou

Tuto stránku mají nejsilnější Hamlet a Hugo. Jsou to rození baviči a herci. Pamatujete Freddieho Mercury? Hamlet jak se patří. Více o něm ZDE.

Extrovertní etiku jako svou druhou (tedy tvořivou a komunikační) silnou stránku mají Jesenin a Dumas. Umí krásně vyprávět příběhy a rozveselit druhé.

Závěrem

Extrovertní etika nebo-li etika emocí je perfektní silná stránka pro práci s davem, atmosférou a lidmi. Nádherně se skrze ní předávají informace, baví ostatní či klade důraz na to, co je potřeba.

Máte pocit, že ji máte? Zjistěte, jak to skutečně je a využijte konzultaci ZJIŠTĚNÍ SVÉHO TYPU.

Chcete vědět více? Také vás zajímá, jak s touto stránkou pracovat? Pak navštivte SEMINÁŘE.

Máte takového člověka ve firmě a chcete umět s ním pracovat? OBJEDNEJTE si nás a my vás to naučíme!