Viděli jste film Bohemian Rhapsody? A také vás zasáhl až do srdce? Také jste měli slzy na krajíčku? Není se čemu divit. Freddie Mercury je totiž Hamlet.  A Hamleti to prostě jinak ani neumí. Jejich projev, gestikulace, extravagance, práce s hlasem či celou atmosférou davu nelze popřít.

Trocha historie

Freddie Mercury rodným jménem Farrokh Bulsara se narodil 5. září 1946 na východoafrickém ostrově Zanzibaru do rodiny úředníka.  Své dětství trávil spíše u příbuzných v Indii a později na internátní škole. Ve 12 letech založil svou první skupinu The Hectics.  Nejvíce ho však proslavila skupina Queen, v níž se stal hlavním zpěvákem a skladatelem.  Freddie je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváků a je proslulý nejenom svým zpěvem, charismatem, ale také extravagancí během koncertů.

Freddie prohlásil, že „Žít do sedmdesáti by byla nuda„.

 

Freddie Mercury a jeho silné stránky

Nejsilnější stránkou Hamletů je etika emocí. Ta mohla za to, že Freddie Mercury uměl pracovat s atmosférou lidí. Čím větší dav, tím větší showsranda. Tato stránka může i za to, že Freddie měl potřebu se předvádět a hrát různé role.

Melodická intonace hlasu a správné načasování daly Freddiemu nástroj, jak si pohrát s melodií dané písničky a také s celým davem. Může za to také druhá silná stránka zvaná intuice času.

Freddie Mercury a jeho slabé stránky

Nevýhodou Hamletů je to, že moc neumějí být sami a neustále potřebují lidi. Prostě potřebují dělat show či alespoň srandu. Ale i to jde zlepšit :). Slabou stránkou je také fakt, že slabě cítí své tělo (cítění jejich těla je prostě v nerovnováze). Pokud začnou pít alkohol či požívat jakékoliv látky, neumí se moc zastavit a večírek může trvat třeba celý víkend. Freddie měl takový jeden večírek řadu let.

Závěrem

Hlas zpívaný čí mluvený je pro Hamlety hlavním nástrojem, jak vyjádřit bouřlivé emoce, které si nosí uvnitř sebe. Většinou je i živí. Freddie Mercury je toho hezkým příkladem.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Máte ho ve firmě?