Změny mě příliš netěší. Mám rád, když si můžu vše dopředu naplánovat,“ vysvětloval mi dnes klient na konzultaci.

Lidé se slabou intuicí možností zvládají změny prostě hůř. Neumí si totiž dost dobře představit, co se přesně bude v budoucnu odehrávat. Navíc na vše potřebují dostatek času, aby si mohli věci dobře zanalyzovat a promyslet, případně „nacítit“.

Nedávno se mě manželka zeptala, zda se po cestě nezastavíme na prohlídku hradu. V žádném případě,“ řekl jsem ji jasně. „Nemám rád, když se po cestě zdržujeme, prostě už tam chci být.

Slabá intuice možností se projevuje pocitem jistoty ve známých nebo předem naplánovaných věcech. Jelikož tyto typy neumí moc rychle improvizovat, mají rády přípravu.

Co teď? Co teď bude? Jaké možnosti se nabízejí?“ Pro slabého intuita vražedná otázka.

Něco, na co si už sáhli, co už měli možnost zažít, tomu pevně věří ve chvílích, kdy je situace náhle nová. Z již odžitých věcí se snaží odvodit další postup. Potřebují vědět: Když budu dělat tohle, bude to mít takové a takové následky. Potřebují znát směr, kudy se daná věc vyvíjí.

Proto jsou pro ně změny problém. Je to totiž něco, co je pro ně vzdálené, neuchopitelné, něco na co se potřebují dostatečně dopředu připravit. Pak jsou schopni o změně uvažovat a v konečném důsledku je i uskutečnit.

Které typy nemají rádi změny?

Nejslabší intuicí možností má Dreiser a Maxim Gorkij. Ze všech šestnácti typů patří mezi nejkonzervativnější typy a změn se obávají nejvíce. Často se proto „vehementně“ na vše připravují.

Dále slabší intuici mají také Stierlitz, Hugo, Žukov, Napoleon, Dumas a Gabén.

Pokud vás děsí změny, nezoufejte. Netlačte na sebe v představách, jak věci budou. Výhodou slabých intuitů je zase naopak to, že dokážou být plně tady a teď a užívat si život v přítomném okamžiku.

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Konzultace pro páry?

Potřebujete myšlenky uvést do praxe? Oslovte senzorika
uvést do praxe

Často narážím na to, že si ženy stěžují na svého muže, že je takový „trochu ňouma“. Přivrtat poličku sice zvládne, Read more

Introvertní senzorika – silná stránka, díky níž lidé velmi cítí tělo
introvertní senzorika

Introvertní senzorika alias senzorika pocitů. Silná stránka, která může za silné vnímání svého těla. Lidé s touto silnou stránkou nejenom Read more

Extrovertní senzorika – silná stránka pro překonávání překážek
extrovertní senzorika

Extrovertní senzorika alias silová senzorika. O čem je? O síle, vůli a překonávání překážek. Lidé s touto silnou stránkou mají Read more

Jaké jsou silné a slabé stránky člověka?
silné a slabé stránky člověka

Každý člověk má své silné a slabé stránky. Neexistuje člověk, který by neměl nějaký talent. Jaké tedy jsou silné a Read more

Pin It on Pinterest

Share This