Známe to všichni. Máme pocit, že bychom něco měli udělat, ale rozum nám říká něco jiného. Proč?

Protože naši intuici převálcuje rozum. Jednak jsme extrémně ovlivněni svým okolím a tím, co do nás rodiče „dávali“, a jednak známe spousty knih o motivaci a jejich poučky, že máme dělat to či ono tímto způsobem. A tak jdeme často proti sobě a pak toho i litujeme.

Znám ze své praxe několik případů, kdy jsem intuici neposlechla a dala na rozum

Měla jsem například pocit, že mám zavolat kamarádce, aby ohlídala místo před jejím domem, abych měla při příjezdu kam zaparkovat. Moc možností tam totiž není.

Intuice říkala: Zavolej Petře. Ať zaparkuje tak, aby zablokovala dvě místa a ty ses tam vešla.

Rozum na to: Nebuď blázen. Jezdíš tam už rok a vždycky tam místo bylo. Navíc bude chudák vypadat jako trubka, která neumí parkovat a zabírá tolik prostoru. Není potřeba jí volat. Místo tam bude.

Výsledek: Přijela jsem a místo nebylo. Poprvé v životě jsem kroužila kolem jejího domu a místo nenašla. Musela jsem zaparkovat hodně daleko.

Podobný příklad se mi stal s mojí dcerou

Seděla s námi u stolu, na kterém ležely mobily a naše otevřené plechovky s ovocným pivem.

Intuice: Dej ty mobily na stranu. Kopne do toho stolu a mobily se polijí.

Rozum: Není potřeba je dávat na stranu. To by musela být fakt „bambula“, aby se jí tohle podařilo.

Výsledek: Nakonec mi to přece jen nedalo a místo odstranění telefonů, jsem se rozhodla posunout židli, na které malá seděla. Jen jsem se židlí pohnula, malá ztratila trochu rovnováhu a kopla do stolu, čímž piva převrhla.

Závěrem

Pokud vám tedy do hlavy skočí myšlenka, že byste měli něco udělat, tak tu svoji intuici poslechněte. Speciálně tehdy, jste-li intuitivní typ, což, pokud to nevíte, snadno zjistíte na konzultaci. Pro intuitivní typy prostě platí:

„Rozum, ať jde prosím stranou!“

Obzvlášť pro etické intuitivní typy, jakými jsou Jesenin, Huxley, Dostojevskij a Hamlet.

Ale i pokud jste senzorik, můžete mít dobře vyvinutý svůj instinkt. Jen se projevuje trochu jinak. A to pocitem v těle. Je to takové to „cítila jsem to v kostech“.

Více o síle intuice a instinktu (senzorice) se dozvíte na seminářích. A o tom, jak přesně to máte vy konkrétně, o tom si můžeme popovídat na zjištění vašeho typu.