Intuice. Společností čím dál více používané slovo. Co to ale je ta intuice?

Rozlišujme prosím 2 intuice. Intuici z pohledu esoteriky a intuici z pohledu socioniky.

Intuice z pohledu esoteriky

Tu máme všichni. Pokud jste se vydali na tzv.“duchovní cestu“, pak zažíváme „pocit“, který nás „najednou někde táhne“ a my logicky ani netušíme proč. Nebo se nám najednou dějí tzv. synchronicity. Myslíme na někoho a ejhle, za hodinu ho potkáme na zastávce a nebo v obchodě. Náhoda?

Intuice je z pohledu esoteriky popisována jako „napojení duše na Boha“.

Intuice z pohledu socioniky

Je diametrálně jiná. S esoterikou nemá nic společného.

Socionika popisuje intuici jako aspekt přijímání informací. Buď informace z vnějšího světa přijímáme mimosmyslově, tzv. intuicí a nebo smyslově, tzv. senzorikou. Buď jsme intuitivní typ a nebo tělesný typ. Nehledejte v tom žádnou vědu, i když socionika vědním oborem je.

Jak intuice v socionice vypadá? Je dvojího druhu. Introvertní a extrovertní.

Extrovertní intuice

Lidé se silnou extrovertní intuicí vidí možnosti tam, kde ostatní tápou. Vidí do daleké budoucnosti a „vidí“, co vše by se dalo změnit či udělat. Nápadů a myšlenek mají k nezastavení a prakticky každou „milisekundu“ se jim vynořuje další. Jsou to inovátoři tělem i duší a nejdou v tom zastavit. Určitě znáte třeba slavného vizionáře Elona Muska. Vyvine i to, co si zatím nedokážete představit.

Extrovertní intuici mají: Don Quijote, Huxley, Robespierre a Dostojevskij.

Introvertní intuice

Je perfektní silnou stránkou pro sledování nadcházejících trendů. Lidé se silnou introvertní intuicí „vycítí“, jaký trend bude in a jakým směrem se vydat. Podvědomě umí pracovat s časem a často bez hodinek přijdou v pravou chvíli na pravé místo.

Introvertní intuici mají: Jesenin, Balzac, London a Hamlet.

Závěr

Vidíte už rozdíl? V socionice intuice je silnou stránkou či funkcí, kterou buď máme nebo ne. A nebo se nám líbí a  potřebujeme jí od okolí dostávat. Jak to vlastně máte vy?

Chcete vědět více o intuici či senzorice? Pak seminář Základy socioniky hrou 2 je přesně pro vás!

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?

Jak vypadá silná intuice v praxi?
intuice

Často se při typování setkávám s tím, že jsou někteří (především senzoričtí) lidé překvapení, když se dozví, že jejich intuice patří Read more

Připadáte si jako éterická bytost? Socionika prozradí proč
éterická bytost

Říká vám okolí, že působíte jako éterická bytost? Že v prostoru pocitově plujete či se dokonce nadnášíte? Že pocitově snad Read more

Máte nereálné představy? Jste pravděpodobně intuitivní

Říká vám okolí, že jste velký snílek či dokonce vizionář a že jsou vaše představy nereálné? Pak vězte, že to Read more

Máte intuici nebo si to jen myslíte?
máte intuici

Někdy se setkávám s tím, že lidé, kteří mají intuici slabší, se mnou úplně nesouhlasí. Podávají mi důkazy, jak je intuice Read more

Pin It on Pinterest

Share This