Intuice. Společností čím dál více používané slovo. Co to ale je ta intuice?

Rozlišujme prosím 2 intuice. Intuici z pohledu esoteriky a intuici z pohledu socioniky.

Intuice z pohledu esoteriky

Tu máme všichni. Pokud jste se vydali na tzv.“duchovní cestu“, pak zažíváme „pocit“, který nás „najednou někde táhne“ a my logicky ani netušíme proč. Nebo se nám najednou dějí tzv. synchronicity. Myslíme na někoho a ejhle, za hodinu ho potkáme na zastávce a nebo v obchodě. Náhoda?

Intuice je z pohledu esoteriky popisována jako „napojení duše na Boha“.

Intuice z pohledu socioniky

Je diametrálně jiná. S esoterikou nemá nic společného.

Socionika popisuje intuici jako aspekt přijímání informací. Buď informace z vnějšího světa přijímáme mimosmyslově, tzv. intuicí a nebo smyslově, tzv. senzorikou. Buď jsme intuitivní typ a nebo tělesný typ. Nehledejte v tom žádnou vědu, i když socionika vědním oborem je.

Jak intuice v socionice vypadá? Je dvojího druhu. Introvertní a extrovertní.

Extrovertní intuice

Lidé se silnou extrovertní intuicí vidí možnosti tam, kde ostatní tápou. Vidí do daleké budoucnosti a „vidí“, co vše by se dalo změnit či udělat. Nápadů a myšlenek mají k nezastavení a prakticky každou „milisekundu“ se jim vynořuje další. Jsou to inovátoři tělem i duší a nejdou v tom zastavit. Určitě znáte třeba slavného vizionáře Elona Muska. Vyvine i to, co si zatím nedokážete představit.

Extrovertní intuici mají: Don Quijote, Huxley, Robespierre a Dostojevskij.

Introvertní intuice

Je perfektní silnou stránkou pro sledování nadcházejících trendů. Lidé se silnou introvertní intuicí „vycítí“, jaký trend bude in a jakým směrem se vydat. Podvědomě umí pracovat s časem a často bez hodinek přijdou v pravou chvíli na pravé místo.

Introvertní intuici mají: Jesenin, Balzac, London a Hamlet.

Závěr

Vidíte už rozdíl? V socionice intuice je silnou stránkou či funkcí, kterou buď máme nebo ne. A nebo se nám líbí a  potřebujeme jí od okolí dostávat. Jak to vlastně máte vy?

Chcete vědět více o intuici či senzorice? Pak seminář Základy socioniky hrou 2 je přesně pro vás!

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?