Socionika a typ Gabin (česky Gabén) si takzvaně podali ruce. Podle Jeana Gabina byl pojmenován jeden socionický typ. Kdo byl Gabin, co dokázal a co ho charakterizuje?

Jean Gabin

Pravým jménem JeanAlexis Moncorgé, byl Francouzský herec a zpěvák 20. století (1904-1976). Pseudonym Gabin začal používat jako umělecké jméno po svém otci.

Jako mladistvý nechtěl mít s divadlem nic společného, studium ho nebavilo a peníze raději vydělával holýma rukama. Po smrti matky řemeslné práce finančně nestačily, a tak na popud otce nastoupil do kabaretu a později do divadla.

 

Jak se Gabén projevoval?

Gabén bývá označován za rozmarného člověka, který dělá převážně jen to, co ho baví, co mu dává smysl. Jeho tvář často vyjadřovala cynismus a znuděnost.

Měl složitou osobnost a příliš velké ego (byl vyhozen od filmu, když neústupně trval na svém a filmaři mu nechtěli vyhovět).

Rád se toulal a učil vlastními zkušenostmi, klasické studium ani nedokončil.

Vyzkoušel mnoho řemeslných profesí, než se dostal k divadlu. Rozhodl se, že buď se na herecké scéně dostane až na vrchol, nebo od herectví odejde. Byl velmi pracovitý, podával skvělé herecké výkony.

Nikdy však nebyl mistrem převtělování do různých postav, hrál spíše postavy, které byly dost podobné jeho charakteru, což byl především komisař Maigret. Maigret byl vynalézavý, měl skvělé logické uvažování, uměl dobře klást otázky a argumenty, měl výborné pozorovací schopnosti.

Gabin vedl velmi bohémský a požitkářský život. Měl několik partnerek a tři děti – dvě dcery a syna. Poslední etapu života strávil na své farmě v Normandii a svůj popel nechal rozptýlit do řeky Brest.

Socionika a typ Gabin (Gabén)

Socionika si vybrala dobrého představitele pro typ, které si žije po svém, zachovává si svou autenticitu, často tvoří rukama a přitom působí někdy nenápadně či studeně. Je to typ Gabin / Gabén.

Tip: Zajímají vás všechny typy? Pak více o nich naleznete v tomto EBOOKu.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?