Socionika a Napoleon si takzvaně podali ruce. Podle Napoleona I.Bonaparte byl pojmenován jeden socionický typ. Kdo byl Napoleon, co dokázal a co ho charakterizuje?

Napoleon I. Bonaparte

Francouzský vojevůdce, státník a císař na přelomu 18. a 19. století.

Ve svých 24 letech byl již generálem, ve 30 prvním mužem ve státě. Jeho politická a vojenská kariéra byla závratná, ve Velké francouzské revoluci mohl uplatni své schopnosti a rychle postoupit v kariéře. Za svůj život vedl více jak 60 bitev a byl vzorem pro ostatní vojevůdce. Napoleon v tomto období úspěšně reformoval zastaralý systém školství a nefungující systém státní správy. V roce 1804 vydal nový občanský zákoník (“Code Civile”), kde skloubil některé zásady římského práva a svůj přístup. Tím ovlivnil a inspiroval ostatní země. Závěr svého života prožil ve vyhnanství na ostrově Sv.Heleny a zde ve věku 51 let skonal.

Jak se Napoleon projevoval?

Nerad se nechával omezovat, prosazoval vždy své názory a myšlenky o uspořádání politického zřízení.

Měl velkou schopnost hovořit k davu, dokázal lidi nadchnout pro revoluci, pro silový odboj, byl výborný řečník. Věděl, kam zamířit, aby dostal lidi tam, kde je potřeboval mít. Uměl skvěle odhadnout slabé místo člověka před sebou, dokázal vidět jeho charakterové slabiny i silné stránky.

Díky těmto schopnostem byl výborným vojevůdcem, ale ne už tak dobrým stratégem, jako například Žukov. Jeho silou byla schopnost ovlivňovat lid, vybičovat ho k neuvěřitelným výkonům.

 

Jste to vy? Zjistěte toChcete vědět víc?Máte ho ve firmě?

Přihlašte se k odběru novinek

Ať vám nic neuteče!

Byli jste úspěšně přihlášeni, gratulujeme!

Pin It on Pinterest

Share This