Znáte to. Je pátek a čas vyrazit s přáteli, poklábosit, popít alkohol a prostě si jen „vyčisti“ hlavu. Co se ale nestane? Z jednoho večera je v tu ránu celý víkend. Vy se prostě „proberete“ a zjistíte, že už je neděle. Jak se to mohlo stát? Socionika vysvětlí proč.

1.Máte intuitivní tělo

Intuitivní typy nejsou tak silně „svázané“ se svým tělem a po pár skleniček alkoholu tuto slabší vazbu přestávají cítit. Alkohol u nich tuto vazbu znecitliví a tím pádem se může pít od nevidím do nevidím :). Dokonce nepotřebují ani tolik jíst.

Opakem intuitivních typů jsou typy senzorické. Senzorici jsou smysloví a informace přijímají právě skrze své tělo. Tělo jim tedy „řekne“, kdy už mají dost a kdy se půjdou třeba vyzvracet :).

Více o rozdílech mezi senzorikou a intuicí najdete na semináři Základy socioniky hrou 2 :).

2.Jste etik

Etika je spojena s lidmi. Prostě musíte být tam, kde jsou lidi. Nemůže vám nic uniknout! A odejít z párty? Nepřipadá v úvahu, vždyť by jste mohli ještě o něco přijít! Něco zajímavého by se dělo bez vás. No to prostě nejde!

Opakem etických typů jsou typy logické. Logici mají párty a alkohol také rádi, často na ní „vypnou“ hlavu. Nicméně párty musí dávat smysl a musí být efektivní. Jinak můžou být přeci doma a dělat si svou práci.

Více o rozdílech mezi etikou a logikou najdete na semináři Základy socioniky hrou 1 :).

3.Jste extrovert

A prostě potřebujete ven. Potřebujete dav, ruch města či nějakou akci. A nebo se prostě jen vykecat.

Závěrem

Ze všech 16 typů mezi největší pařmeny patří Hamlet, Huxley a Hugo. Zaostávat samozřejmě nebude ani London a Napoleon. Snažit se budou také Don Quijote, Žukov a Stierlitz.

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?

Přihlašte se k odběru novinek

Ať vám nic neuteče!

Byli jste úspěšně přihlášeni, gratulujeme!

Pin It on Pinterest

Share This