V posledních dnech si nešlo nevšimnout reakcí různých typů lidí na koronavirus. Jsou typy, které naběhly do obchodů jako první a nakoupili za 10 tis., a pak jsou typy, které jsou úplně v klidu. Proč je v tom takový rozdíl?

SENZORICKÉ (tělesné) typy v akci

Obecně platí, že senzorici žijí daleko více tady a teď. Je pro ně složitější představit si budoucnost. Slabá intuice se totiž kromě špatné představivosti vyznačuje také negativními scénáři toho, co může nastat. Obecně tedy zaznamenávám větší paniku u svého senzorického okolí.

Včera mi volala kamarádka, že si mám jet okamžitě nakoupit, protože od 20:00 bude zákaz vycházení.

Druhá kamarádka se zlobila na mou laxnost, protože za chvíli bude vše zavřeno a je potřeba ihned vybrat peníze, než banky omezí přístup k účtům.

Obě udělaly nákupy zhruba za 10 tisíc korun. Obě jsou hmotně zajištěny i pro případ, kdyby nebylo co nakupovat.

Senzorické typy mají rádi hmotnou zajištěnost a rádi . Potřeba se hmotně zabezpečit je pro ně často na prvním místě.

Senzorici jsou také více citliví na tělo. Dopředu cítí, když na ně něco leze. Tyto typy mají o to větší hrůzu z nákazy jakékoliv nemoci. A co teprve koronavirus a jeho šíření po celé zeměkouli!

Mezi senzorické typy patří: Dumas, Napoleon, Žukov, Gabén, Stierlitz, Dreiser, Maxim a Hugo.

 

INTUITIVNÍ typy a jejich plynutí

Oproti tomu pole mých intuitivních kamarádek vyzařuje stoický klid. Nějak bude. Nehodlám budoucnost řešit. Co se má stát, stane se.

Intuitivní typy se většinou budoucnosti nebojí. Ví, že jim intuice včas napoví, co dělat.

Já jsem zářným příkladem. Dnes jsem během hodiny změnila totálně plány. Zrušila jsem práci a místo stěhování na Moravu jsem zvolila pobyt u kamarádky na chatě,  protože prostě vím, že jsem to tak měla udělat. Čas ukáže, proč.

Intuitivní typy své tělo cítí méně než senzorické typy. Často nemoc přejdou, aniž by si jí pomalu všimli. Proto tolik prevenci a následnou péči neřeší. No a když je nejhůř, navštíví své senzorické kamarády.

Mezi intuitivní typy patří: Don Quijote, Balzac, Jesenin, Huxley, Dostojevský, London, Hamlet a Robespierre.

Tip: Zajímají vás všechny typy? Pak více o nich naleznete v tomto EBOOKu.

KORONAVIRUS a reakce na něj

Nutno však podotknout, že senzorika je velmi praktická. To znamená, že tito lidé reagují na tady a teď a ví, že je potřeba zajistit věci nutné k přežití. Takže jídlo, léky, nějakou zábavu pro děti atd.

Senzorické typy jsou také těmi typy, které můžou až křečovitě lpět na nošení roušek. Však zdraví a tělesná pohoda je to nejdůležitější!

Intuiti tak praktičtí nejsou. Výsledkem tedy může být, že až přijde tzv. bída na kozáky, začnou se intuiti stahovat ke svým senzorickým přátelům, zda by jim nevěnovali trochu mouky a nepůjčili teploměr.

A na závěr. Ještě jsem se s koronavirem nesetkala, ale myslím, že nepreferuje ani senzoriky ani intuity. Takže ať už jste ten či onen typ, zachovejte si klid v duši, protože ten je pro naši imunitu zcela zásadní.

Pozn.: Oba výše popsané případy jsou tendencí k chování. Samozřejmě, že existují klidní senzorici a naopak intuiti, kteří vidí budoucnost černě.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?