Jste k nezastavení? Máte potřebu stále něco dělat? Máte pocit, že vše zvládnete? Ve hře je možná silná stránka jménem extrovertní logika.

Extrovertní logika

Pracovní neboli extrovertní logika se vyznačuje výbornou znalostí pracovního postupu a organizace práce. Lidé, kteří mají tuto stránku nejsilnější (je to tedy jejich řídící funkce), doslova žijí prací. Činnost je totiž nabíjí.

Extrovertní logika a její výhody

Jelikož je to logika extrovertní, jde po povrchu. V praxi to znamená, že pro tyto logiky je důležitý rychlý výsledek. Neradi se zatěžují dlouhotrvajícími projekty, ve kterých se dlouho čeká na konkrétní závěr. Projekt může být dlouhodobější, ale musí se rychle posouvat.

Tito lidé v životě mají výsledky. Jak rychlé mají tito lidé rádi výsledky, tak rychlé také dělají závěry. Mají rádi informace. Hodně informací, které rychle zanalyzují a uzavřou.

Nebojí se jít do různých projektů. Umí si rychle spočítat efektivitu a výnos, který činnost přinese. Jsou schopni poměrně rychle vydělat peníze. Z tohoto důvodu se pustí do nějaké výzvy a často se stane, že nedosáhnou požadovaného výsledku. Není to pro ně příliš velká tragédie, protože se rychle vrhnou do projektu nového.

Extrovertní logika a její nevýhody

Bohužel mají někdy projektů hodně, protože o vše mají zájem. Někdy tak působí velmi rozlítaně a nestíhají. Často pak nezbývá čas na koníčky, přátele a hlavně na rodinu.

Tito lidé by si měli uvědomit, že jejich výkonnost a pracovitost je opravdu veliká a nechtít po druhých stejné výkony, které předvádějí oni sami. Někdy totiž mají pocit, že jsou ostatní líní a neschopní, což může být ovšem jen úhel jejich pohledu.

Také bývají často přepracovaní, což může vést k selhání organismu nebo potřebě uvolňovat permanentní stres např. alkoholem.

Je potřeba si také uvědomit, že jak je extrovertní logika rychlá, jde po povrchu a dělá rychlé závěry, tak se může mýlit a nedomyslet některé strategie či detaily.

Socionické typy se silnou extrovertní logikou

Mezi největší pracanty patří London a Stierlitz. Jako druhou nejsilnější stránku (tedy tvůrčí) jí mají Gabén a Balzac.

Závěrem

Pokud se tedy cítíte pracovním logikem, snažte se svou činnost dobře organizovat, neskákejte hned do každého projektu a myslete na odpočinek. Myslete také na své blízké.

Pokud si nejste jisti, ujistit se můžete na konzultaci ZJIŠTĚNÍ TYPU. Zde se dozvíte, jaký typ skutečně jste.

Chcete vědět více informací? Pak navštivte naše SEMINÁŘE.