Extrovertní senzorika alias silová senzorika. O čem je? O síle, vůli a překonávání překážek. Lidé s touto silnou stránkou mají neskutečnou výdrž a houževnatost jít si za svými cíli.

Extrovertní senzorika a její výhody

Lidé s touto silnou stránkou si prostě za svým cílem jdou hlava nehlava. Jejich výdrž, zacílení, a vůle nemá obdoby. V životě čelí často mnoha překážkám a díky tomu nabývají na síle. Dalo by se říci, že čím více překážek v co nejkratším čase zdolají, tím silnější se stávají. Jako děti jdou většinou do všeho po hlavě.

K čemu je tato stránka vhodná? Pro jakoukoliv náročnou činnost – ať už se jedná o sport, budování firmy či kariéru v armádě.

Extrovertní senzorika a její nevýhody

Lidé, kteří mají silnou tuto stránku, můžou působit na ostatní jako tank či buldozér. Jiným se můžou jevit jako necitelní, sobečtí (kvůli zacílení) a také se tak samozřejmě můžou chovat. Ty, které vyhodnotí jako slabé, neberou v potaz. Nemají rádi „ufňukánky“ a lidi, co si věčně stěžují, že něco nejde. Sami totiž ví, že každá překážka se dá překonat! Je to jen otázka vůle a času.

Negativní projev této stránky může být agrese, přílišný tlak, přílišná touha po sexu či majetnické sklony. Ale i na tom se dá zapracovat – například se pravidelně vybít při sportu.

Socionické typy se silnou extrovertní senzorikou

Nejsilnější extrovertní senzoriku má Žukov a Napoleon. Jsou to rození vůdci a mistři překonávání překážek. Většinou o ně v životě nemají nouzi.

Jako druhou silnou stránku mají extrovertní senzoriku Maxim Gorkij a Dreiser. Ti skrze ni tzv. tvoří. Dávají důraz do slov či pokynů a často plní roli jako obránci či ochránci toho, v co nebo v koho věří.

Zavěrem

Tato silná stránka může být jako každá jiná používána pozitivně a nebo negativně a je jen na vás, jak jí využijete (pokud jí máte).

Vidíte se v tom? Pak zjistěte, zda-li jste to VY. A pokud chcete vědět více o lidech s touto silnou stránkou, navštivte naše SEMINÁŘE.

Jak najít silné stránky? Vy už je ale máte!
silné stránky socion

Mnoho lidí si klade otázku: Jak najít silné stránky? Jak ukázat světu svůj potenciál? 1.Nemusíte umět všechno a nemusíte být Read more

Gallup Strengthsfinder 2.0 vs. Socionika. V čem je rozdíl?
Gallup Strengthsfinder

Gallup Strengthsfinder 2.0 Co je to Gallup Strengthsfinder 2.0? Osobnostní test silných stránek. Pomocí počítačového testu člověk získá svých 5 Read more

Potřebujete myšlenky uvést do praxe? Oslovte senzorika
uvést do praxe

Často narážím na to, že si ženy stěžují na svého muže, že je takový „trochu ňouma“. Přivrtat poličku sice zvládne, Read more

Máte silnou potřebu kontroly? Asi máte silovou senzoriku
potřebu kontroly

Hodně se setkávám především u mužů, že jim moc nejde pustit kontrolu nad životem. Je to dáno archetypálně, kdy muž Read more

Pin It on Pinterest

Share This