My ženy máme v sobě takovou zlou macechu, která nám často našeptává, jaké bychom měly být, jaké nejsme. Ukazuje nám, jak má tamta lepší vlasy, jak je jiná na rozdíl od nás pracovitá, jak je ta ještě nějaká jiná zručná.

Každá máme v sobě své dary (D), které občas pro všechny ty stíny (S) přehlížíme. A tak vás milé ženy potěším a ukážu vám, jaké věci ženy vašeho typu trápí a v čem naopak vynikají. Ano. Nejste divné. Představte si, že zhruba okolo 7% žen na světě to má stejně jako vy. Takže co? Takže jste v pořádku takové, jaké jste.

Ženy v socionických typech:

Don Quijote

(S) Jsem moc rychlá, lidi mi nerozumí, nebaví mě pořád dokolečka rozebírat, jak se kdo cítí, navíc když s tím nic nedělá.

(D) Hned vidím, co zlepšit, rychle najdu řešení, mám výbornou paměť a všeobecný přehled, budoucnost je pro mě plná neprobádaných možností a já je chci všechny žít.

Dumas

(S) Jsem neorganizovaná, mám věci všude a nemůžu pořád něco najít, často se cítím ublížená, mám silné emoce a beru si na sebe problémy druhých.

(D) Jsem citlivá, umím být dokonalý posluchač druhých a usmířím všechny hádky, dělám vše pro dobré vztahy ve svém okolí, ráda se směju.

Robespierre

(S) Jsem krutá, někdy moc trvám na spravedlnosti, lidi mi připadají hloupí, cítím se nepochopená a nezvládám, když v něčem selžu.

(D) Jsem geniální myslitelka, dokážu věci vidět do neskutečných hloubek a najít ve všem systém, chci pořád pro všechny zlepšovat svět.

Hugo

(S) Štvu lidi vztekáním nebo je týrám mlčením, nedaří se mi odhadnout, jak věci budou a štve mě to, když to není po mém, čas je pro mě stres.

(D) Rozesměju i mrtvého, baví mě o druhé pečovat, vařit jim a dělat dobrou atmosféru, jsem velmi citlivá, v sexu jsem bohyně.

Žukov

(S) Jsem na druhé moc tvrdá, rychlá, říkají, že jsem krutá, protože nemám problém říkat druhým pravdu do očí.

(D) Umím kde co opravit, jsem praktická a dokážu se prosadit, protože miluju výzvy, mám vysportované a zdravé tělo.

Jesenin

(S) Strašně mě vyčerpává organizace čehokoliv, neumím nic opravit, mám toho moc na starosti a nikdo to ani neocení.

(D) Jen svou přítomností vytvářím dobrou atmosféru, miluju lidi, jejich příběhy a mám obrovský soucit, vidím dopředu, co se stane.

Maxim

(S) Nesnáším změny, které si sama nevymyslím, jsem tvrdohlavá a nic se mnou nehne, když mi někdo ukřivdí, neumím odpustit.

(D) Hned vidím, jak věci uvést do praxe, rozumím svému tělu, jsem velmi pečlivá, vždy dobře připravená, práce je má vizitka.

Hamlet

(S) Nemám ráda ťuťu ňuňu, nedá se se mnou moc domluvit, jak co bude, nebaví mě řešit jídlo, kéž by bylo v dobrých barevných dokonale výživově vyvážených prášcích. Možná přejdu na pránu.

(D) Neustále mě napadají nové vize, jak lidi posunout, umím to s lehkostí a humorem, jsem pracovitá, a když vidím smysl nějaké cesty, dotáhnu to daleko.

London

(S) Ve vztazích jsem někdy jak slon v porcelánu a často nerozumím ani sama sobě, nechce se mi moc pečovat o své tělo.

(D) Jsem velmi pracovitá a zorganizovala bych sama i olympiádu, hned vidím, jaký projekt bude úspěšný.

Dreiser

(S) Neumím vidět věci z jiného úhlu pohledu, často se motám v kruhu a nevím, jak věci změnit, opečovávám druhé až moc.

(D) Jsem dokonalá hospodyňka, doma to mám jak ze škatulky, jsem věrná, prototyp čestné přítelkyně, přirozeně žiju podle lidských morálních hodnot.

Balzac

(S) Vyčítají mi, že neprojevuju emoce nebo je projevím, jinak, než se čeká, jsem nespolečenská, většina lidí pro mě mluví o nesmyslech.

(D) Vidím, co se do budoucna vyplatí, jsem často ve správný čas na správném místě, moje tušení se často naplňují.

Napoleon

(S) Nedokážu udržet pozornost, když mi někdo vysvětluje něco technického, často melu páté přes deváté a nedokážu říct, jak co bude, někdy něco slíbím a pak to nedodržím.

(D) Ráda pečuju o druhé, jsem šikovná, citlivá a rychle vidím, co druhého trápí, nejradši bych pořád pomáhala ostatním, jsem žena činu a mám dobré nápady, jak sebe i druhé zabavit.

Stierlitz

(S) Říkají o mě, že jsem ledová královna a že ostatní jen diriguju, i když se snažím, nejsem často schopná přijít včas.

(D) Umím se dokonale obléct a nalíčit, jsem odbornicí na péči o sebe i druhé, všechno mě zajímá a hodně věcí mi také tak nějak samo od sebe jde.

Dostojevský

(S) Jsem nepraktická, neumím vařit ani se dobře obléct, potřebuju potvrzení od druhých, že jsem dost dobrá, nezvládám i sebemenší nátlak, hroutím se.

(D) Nikdy bych nikomu neublížila, žiju podle svého nejčistšího svědomí, zajímají mě veškeré motivy lidského chování, vidím dobře do nitra druhých, dokážu jim pomoci.

Gabén

(S) Nejradši bych byla pořád sama, měla svůj klid, neumím se seznamovat s novými lidmi, vadí mi, že mě lidi do něčeho pořád tlačí, někdy jsem lenivá.

(D) Jsem nejzručnější ze všech žen a moje orientace na detail při práci je pověstná, rychle chápu, jak se co dělá.

Huxley

(S) Nezvládám dodržovat řád, neumím v rozepřích argumentovat, nedomýšlím své činy do hloubky a vykecám kde co.

(D) Šířím dobrou náladu, umím povzbudit lidi, rozumím jejich chování, vždycky na všem najdu něco dobrého, neumím se dlouho trápit.

Závěr pro ženy

Tak vidíte. Každý typ má svoje trápení a stejně tak svou sílu, kterou si často neuvědomujeme, protože si myslíme, že v tom stejném vynikají i ostatní. Podstatné je, že takové, jaké jsme, jsme normální. Alespoň v rámci svého typu. A pokud ten svůj ještě nevíte, tak se k nám přihlaste.

Tip: Chcete vědět více o dalších socionických typech? Pak si můžete přečíst tento EBOOK.

Nebo se chcete více vzdělávat v socionice? Pak navštivte naši ONLINE AKADEMII.