Socionika a Stierlitz. Občas si člověk klade otázku, proč některé typy byly pojmenovány po určitých lidech, v některých případech dokonce po krycích jménech či literárních postavách. Po Stierlitzovi je pojmenován jeden ze šestnácti socionických typů. Proč právě on a co ho charakterizuje?

 

Max Otto von Stierlitz alá východní James Bond

Max Otto von Stierlitz, narozen 8.10.1900, byl hlavní hrdina knih Juliana Semjonova a zároveň krycí jméno pro ruského agenta, plukovníka sovětské rozvědky Maxima Maximoviče Isajeva.

První kniha, kde se Stierlitz objevuje, nese název Sedmnáct zastavení jara. Vyšla v roce 1970 a byla inspirována skutečnými událostmi. Stierlitz v nich potlačil Churchillův plán uzavřít mír s nacistickým Německem a zaútočit na Sovětský svaz.

Tato kniha byla v roce 1973 zfilmována a vznikl dvanáctidílný stejnojmenný seriál režisérky Taťjany Lioznovové Sedmnáct zastavení jara. Hlavní roli Stierlitze hrál ruský herec Vjačeslav Tichonov, jenž v roce 2009 zemřel.

Stierlitz je označován jako východní James Bond. Byl nesmírně pracovitý a schopný dokončit všechny mise, jedná se v podstatě o jinou (starší) verzi Jamese Bonda. Na rozdíl o Bonda však nejevil přílišný zájem o ženy, i když ženy o něj ano, měl spíše tendence ženy využívat k dosažení svých cílů.

Siterlitz byl velmi vzdělaný, skvěle rozuměl umění a kultuře. Dá se pro něj použít označení „renesanční člověk“, což je osoba s velkým množstvím zájmů, znalostí a dovedností, je velmi všestranná, hovoří několika jazyky a hraje na hudební nástroje.

 

Socionika a Stierlitz

Socionika si pro typ Stierlitz vybrala osobnost, která je pracovitá, všestranně nadaná a také velmi akční. Na vše se dívá z pohledu výhodnosti a cílevědomě plní své životní mise.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?