Říká vám okolí, že působíte jako éterická bytost? Že v prostoru pocitově plujete či se dokonce nadnášíte? Že pocitově snad nevážíte ani gram a přitom klidně sníte cokoliv? Že vaše jemnost je přitažlivá a krásná postava také?

Pak s největší pravděpodobností jste intuitivní! Co to znamená? Socionika popisuje tyto vlastnosti jako intuici, což je podle Carla Gustava Junga aspekt přijímání informací. To, jak působíte, dělá vaše intuice. Také to, že vám občas něco spadne, upadne, zapomenete si nějaké věci zabalit na cestu nebo prostě nedomyslíte věci v praxi, i to je součástí této stránky.

Éterická bytost alá intuitivní typ

Intuice je u vás silnou stránkou a dominantou. Nese sebou jisté výhody a také nějaké výzvy. Ostatně jako každá jiná stránka. Intuitivní typy mají mnohem lepší představivost, vidí vize či podvědomě naciťují správný okamžik (čas).

Výzva pro intuitivní typy je praktičnost, akce a realita. Hold někteří jsou radši v oblacích než nohama pevně na zemi.

Jaké typy intuice rozlišujeme?

Intuice času a intuice možností. První je introvertní funkce a ta druhá extrovertní. Liší se v mnohém. Intuice času má schopnost pro daného člověka správného načasování. Prostě přijde v době a na místo, kdy potřebuje.

Intuice možností je vlastnost vidět možnosti tam, kde ostatní tápou. Vlastně pořád, vždy a v jakékoliv situaci.

Které typy mají intuici?

Intuici času mají: Jesenin, Balzac, London a Hamlet.

Intuici možnostíDon Quijote, Huxley, Dostojevskij a Robespierre.

 

Nestyďte se za tuto silnou stránku, ale využijte ji ke svému prospěchu! Jak?

To se v prvním kroku dozvíte na konzultaci Zjištění typu, po které také dostanete více jak dvacetistránkový dokument včetně sebe-koučovacích otázek.

 

Co dělat, když jsem opravdu jako éterická bytost?

V prvé řadě to přijmout. To, jací jsme, jsme si na nějaké úrovni vybrali. Ve chvíli, kdy to přijmene v sobě, pak okolí se také změní, protože je to jenom naše zrcadlo. Pak tuto pomyslnou slabinu přetransformovat ve výhodu. Je to přednost, ne slabina.

Tip: z nevýhody udělat výhodu.

Přečtěte si ebook o silných stránkách. Více ZDE.

 

Chcete se o o svém typu nebo dalších typech naučit více? Pak navštivte naši ONLINE AKADEMII.

 

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?