Zajímá vás jóga? Nebo již dokonce praktikujete a ne nahodile, ale pravidelně? Přemýšlíte o tom, že se stanete lektorem jógy? V tom případě je pravděpodobné, že máte silnou stránku jménem introvertní intuice.

Jóga je velmi přirozená pro intuitivní typy

Je velice zajímavé, že většina lidí, kteří cvičí jógu, jsou intuitivní typy. Introvertní intuice nebo-li intuice času je o automatickou práci s časem a plynutí v něm.

Jóga je přirozené cvičení pro lidi s intuicí času. Naladí se, protáhnou tělo, nechají čas běžet a ponoří se do sebe. Při cvičení jógy jsou ve své přirozenosti. Přesně tak by měli fungovat i normálně – pokud si to dovolí. Prostě v životě plynout.

Lektor jógy

Lidé se silnou intuicí času se velmi často stávají lektory jógy. Osobně jsem chodila k lektorovi Jógy v denním životě, který byl socionický typ Balzac. Lekce vedl intuitivně, tělo měl hubené a hodně flexibilní a působil jako pravý jogín. Svaly měl, ale ty vnitřní a nešly tolik vidět.

Další mojí lektorkou je kamarádka, který je socionický typ Jesenin. Jesenin stejně jako Balzacintuici času jako svou nejsilnější stánku (tzv. má ji na jedničce). Kamarádka lekce vedla velmi příjemně, dokázala se naladit na lidi a v pravý čas udělat to, co je potřeba. Netlačila a vše plynulo.

V neposlední řadě mám ráda lekce od své kamarádky, která je socionický typ Hamlet. Hamleti obecně dokážou krásně pracovat s celou atmosférou lidí, jenž na lekci přišli. Hamlet má intuicí času jako svou druhou nejsilnější stránku. Kamarádka vedla lekce emočně, dokázala sledovat všechny zúčastněné, občas, když to bylo potřeba, tak i zahrát vážnou atmosféru a pokud situace vyžadovala odlehčení, tak atmosféru odlehčit.

V poslední řadě jógu může vést socionický typ London. London má stejně jako Hamlet intuici času jako svou druhou nejsilnější stránku. Tu první má pracovní logiku. Tudíž lekci by více vedl podle určitého pracovního postupu a intuicí by ladil čas.

Potřeba jógy

Pro intuitivní typy je jóga přirozeností. Nicméně existují typy, které potřebují intuici času dostávat od okolí. To znamená, že se potřebují zklidnit, naladit a alespoň občas nechat věci plynout. Mezi tyto typy patří typy senzorické, především ty extrovertní.

Zde patří Žukov, Napoleon, Dreiser a Maxim Gorkij. Ti mají tendenci na začátku vyhledávat spíš dynamičtější typy jógy, nicméně doporučujeme naučit se uvolnit, nechat věci plynout a přejít na klasickou jógu, která do jejich života vnese klid a mír :).

Závěrem

Pro každý typ nebo ještě lépe – silnou stránku – je přirozený jiný sport. Že ještě nevíte, jaký jste typ? Zjistěte to! 

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?