Osudy lidí a hlavně jejich vztahové záležitosti mě vždy velmi zajímaly a jednou z velkých otázek, kterou jsem se zabývala byly – vztahy rodiče a děti. Vztah s rodiči bývá alfa omegou našeho života a zrcadlí se nám do doby, než si některé věci uvědomíme a opustíme.

Problémem je (ne)PŘIJETÍ

Zjistila jsem, že zakopaný pes je v míře přijetí.

Nejprve se to týká jen rodičů, protože děti přijímají své rodiče zcela přirozeně a bezpodmínečně. Čím jsou ale dospělejší a mají tento vzorec podmínečné lásky naučený, tím i tyto „děti“ nakonec své rodiče nepřijímají, takové jací jsou.

Zajímavé je, že vztahy rodiče a děti ve velké míře řeší spíše děti. Teda přesně řečeno děti, které jsou již dospělé. Tyto děti procházejí mnohými terapiemi, konstelacemi a dalšími podobnými čistícími procesy. Velmi se snaží jejich vztah s rodiči zlepšit a mnohdy se jim to opravdu daří, protože to, co se děje na energetické úrovni, je to nejdůležitější, co má následně vliv i na úrovni hmotné.

Co však ty vztahy, kdy se rodič svojí svobodnou vůlí a svým egem rozhodne dítě nepřijmout takové jaké je? Co když se rozhodne pro podmínečnou lásku? Co když si rodič opravdu celý život myslí, že pokud jejich dítě řekne nahlas pravdu, tak je nepokorné a nevděčné?

Co když ta doba od uvolnění dítětem na energetické úrovni, během nějaké terapie, k uvědomění rodiče, trvá tak dlouho, že dospělému dítěti již dojde trpělivost a odmítá hrát tu nefunkční mnohdy celoživotní roli – darebáka, drzouna a dostává ze strany rodiče i mnohem horší nálepky.

Slyšela jsem mluvit děti na téma vztahy rodiče a děti  tak, že by je rádi jen milovali, starali se o ně, navštěvovali je, ale že je to pro ně tak těžké, když s nimi jejich rodič stále jedná pohrdavě, sprostě jim, anebo někomu jinému nadává a to i přesto, že oni k němu žádné negativní pocity ani myšlenky nevysílají. Právě pro vás mám milé „děti“ jednu skvělou zprávu, kterou jsem nedávno slyšela i v rozhovoru s dětským psychologem a potvrdila jsem si, co již několik let vím a letos mi to potvrdil i SOCION:

ZA VZTAH RODIČE A DÍTĚTE JE ZODPOVĚDNÝ RODIČ. NE DÍTĚ.

Jak přeci jenom zlepšit vztah s rodiči?

1. V prvé řadě jim odpusťte

Dělali to, co uměli. Lépe to nesvedli. Uleví se vám.

2. Poznejte jejich typ

Abyste pochopili, proč v životě dělají to, co dělají. Jednak se vám uleví a jednak zjistíte, že mnoho věcí je jejich a vy se můžete od toho lépe odprostit.

3. Přijměte je bezpodmínečně

Prostě takové, jací jsou. Pokud to chcete od nich, začít musíte přeci vy.

Vy všichni, co jste vynaložili spoustu úsilí a mnohdy i peněz, abyste si uzdravili vztah s rodičem, si zasloužíte obrovskou poklonu a velký obdiv za mnohdy těžkou práci na sobě, protože začít reálně žít v pravdě je cesta velmi těžká a zároveň i velmi cenná, ale možná už je čas jít dál.

Je to totiž stejné, jako byste nalévali do trychtýře stále dokola vodu a divili se, proč není nádoba plná.

4. Nastavte si s rodiči své hranice

A nezabývejte se tím, když oni je nepřijímají. Je to jejich volba a dokud vás to bude trápit, bude vás to i iritovat a naopak. Vy víte, že cesta je v přijetí = brát každého člověka takového jaký je, i s jeho nedostatky, takže se toho držte, udržujte si čisté svědomí tím, že vy už tou opačnou cestou nepůjdete a pečujte tímto způsobem o vztahy s vašimi vlastními dětmi, protože tohle má rozhodně větší smysl, než stále dokola řešit přijetí rodičů z vaší strany.

5. Už se více nesnažte – nechte to plynout

a jestli v sobě ještě máte zlost, že je váš rodič pořád stejný a dělá vám ty stejné věci, které vám vadili už jako malým, tak mu třeba jen duchovně (v představě) vynadejte, abyste v sobě nepotlačovali zlost a pak mu ale hned odpusťte, protože si můžete být jistí, že on si svých chyb opravdu není vědom. Jeho vidění světa, že je téměř bezchybný a ostatní lidé, včetně jeho vlastního dítěte, které by měl jen milovat a ne ho celoživotně vychovávat, jsou hloupější, mu jednoduše řečeno zastavilo vývoj na vědomé úrovni. V čistotě jeho duše za to opravdu nemůže, že tyhle věci není schopen vidět a jeho duše jen trpělivě čeká, až se část ega rozpustí.

Modlitba a nechat to být je mnohdy to nejlepší, co pro vztah k rodičům můžeme udělat.

6. Zaměřte se na svůj vlastní život

Zaměřte se na SEBEPOZNÁNÍ, které vám přinese skutečnou RADOST, SEBEDŮVĚRU A SEBEVĚDOMÍ.

V tom vám pomůže SOCION, protože najde a potvrdí vaše silné stránky a vy možná zjistíte, že to, za co jste byli kritizováni, je naopak vaší velkou výhodou a předností.

Uklidní vás to, že jste v pořádku, takoví, jací jste a možná poprvé pocítíte přijetí, ať už je od kohokoliv.

Tak vzhůru ke zjištění vašeho typu, ať jste v jakémkoliv věku, pořád vás čeká život, který si přejete žít, jen když se více poznáte.