Často narážím na to, že si ženy stěžují na svého muže, že je takový „trochu ňouma“. Přivrtat poličku sice zvládne, ale trvá mu to hodiny, u toho odbíhá pro zapomenuté matičky a ještě přitom udělá nechtěně díru vedle do zdi. Prostě myšlenku či představu uvést do praxe může být pro něj problém.

Jiný muž zase zapomene na hory batoh, jídlo na večer, a když už má uvařit, je to pro něj očistec.

Tak takto se projevují intuitivní muži.

Intuitivní typy

Jejich primárním nastavením je jakési plynutí v čase a vlastním světě v případě introvertních intuitivních typů, a v případě extrovertních typů je to zase obrovské množství myšlenek, které jim neustále skáčou do hlavy, tudíž není moc prostoru věnování se praktické činnosti.

Navíc často nedokážou odhadnout, na kolik jejich myšlenky opravdu půjdou uvést do praxe a nakolik jsou realizovatelné.

Intuité obecně jsou spíše intelektuálové. Stále nad něčím přemýšlí, ale uvádění myšlenek do praxe je pro ně složitější. Chybí jim totiž silná senzorika.

 

Senzorické typy

Senzorika je o zručnosti, o praktickém myšlení, o činech v realitě.

Takový muž přesně ví, co bude na vrtání poličky potřebovat a taky ji během 20 minut zdatně a dokonale připevní.

Problém mu nedělá ani vaření, jelikož senzorika je o těle, tudíž i o dobře vyvinutých chuťových buňkách. Také z praxe ví, jaké koření kdy použil a jak s daným jídlem sedělo.

Senzorik nemá problém během 10ti minut vyřezat vařečku, pokud zjistí, že na horách chybí.

A hlavně senzorický typ, pokud je správně inspirován intuitovou myšlenkou, dokáže krásně posoudit, zda je to v praxi opravdu uskutečnitelné, a pokud ano, pak se můžete těšit, že vaše vize nabudou reálných rozměrů.

Chcete myšlenky, nápady či vize uvést do praxe?

Pak jděte za senzorikem. Může se vám sice zdát kritický či dokonce negativní, nicméně on v praxi ví, co půjde a co už ne.

Rozdílům mezi senzorikou a intuicí se věnujeme na našem SEMINÁŘI.

Jste to vy? Zjistěte to!Chcete vědět více?Koho máte ve firmě?