Ano, každý typ je jedinečný a také každý typ, pokud má velké ego, tak používá svou silnou stránku negativně. Je totiž velice důležité pracovat na své silné stránce, takzvaně jí kultivovat. Pokud jí nekultivujeme správným způsobem plus máme problém se sebehodnotou a k tomu velké ego, jó, to už je zaděláno na velký průser. Jak socionické typy mohou působit?

Socionické typy + velké ego

Don Quijote

Všeználek planety a nejenom té naší. Radí tam, kde nemá, poučuje o stošest a dává rady, které v praxi sám nikdy nedělal. Však důležité je se vykecat a působit jako borec či lídr nás všech.

Dumas

Vše se musí točit kolem jeho pocitů. Jeho pocity v těle a to, jak se cítí, je přeci středobodem vesmíru. Jeho pocity jsou pravdou pravdoucí a ten, kdo mu něco způsobil, je hrozný to člověk. Do pekla s ním. On za to může.

Robespierre

Extrémně nutkavá potřeba všem všechno doupřesnit, opravit je, dát na pravou míru a pečlivě do největších detailů dovysvětlit je alfou omegou jeho života. Lidi tím odhání, protože kdo má na toto kapacitu a nervy?

Hugo

Emoce a jeho péče je všude. Jako opravdu všude. Strká nos i tam, kde nemá. Emočně tahá za nitky a s lidmi manipuluje. Všechny poučuje, kde si mají pověsit kabát a že boty se musí ukládat tímto způsobem. No žijte s ním.

Žukov

Vládce této planety a nejenom jí. Všichni by se měli řídit jeho pokyny a jeho systémem, protože je nejlepší. Tak moc vládne a k tomu se bojí pustit kontrolu, že nakonec vyčerpáním odpadne.

Jesenin

Ulítává si na duchovnu. Je přeci láska a hmotu nepotřebuje. Však někdo se o něj postará, tolik dobrých lidí kolem něj. Využívá hmotu druhých lidí a na oplátku dává smích. Dobrý business, ne?

Maxim

Třikrát měř jednou řež. U Maxima s velkým egem? Padesátkrát měř jednou řež, poučuj o tom všechny ostatní a ještě je zkontroluj raději několikrát.

Hamlet

Je největší hvězdou zářící. Tak moc chce zářit a září, že všichni kolem něj jsou pouze v jeho stínu. A stále se diví se, proč s nikým nespolupracuje (maximálně má asistenty)?

London

Všechny okolo úkoluje a uhání, až ostatní odpadávají. London vydrží spát 4 hodiny a stihnout za den miliardu věcí a to samé by měli i ostatní! Proč jsou tak líní?

Dreiser

Musí všem vehementně pomáhat! Jeho hodnota se přeci odvíjí od toho, jak moc pomůže! Pro druhé dře jako kůň! Ostatní by měli také! Od rána do večera!

Balzac

Kritizuje i to, co není a neexistuje. Chyby jsou totiž všude a je potřeba na ně poukázat!

Napoleon

Lichotí druhým, dostává je na místa, kde on sám chce a přitom to ještě krásně zaobalí do toho, že přeci pomáhá! Do politiky s ním.

Stierlitz

Všichni se musí chovat podle něj a pracovat takovým tempem a způsobem, jako on sám. Protože lidé v jeho okolí jsou také jeho vizitkou přeci! Vybočit z cesty? Nepřipadá v úvahu!

Dostojevský

Všichni se musí k sobě chovat hezky! Omlouvá všechny (nejvíce ty, co jsou k němu nejblíže) a skoro pořád, hraje si na Ježíše a chce spasit svět.

Gabén

Jít s ním na kafe? Jen to ne! Zahltí vás pracovním postupem, jak se co má správně (podle něj) dělat, vysvětluje vám všechno (a pomalu) a vy máte pocit, že jste snad malé dítě. A to nechcete (pokud nejste Huxley nebo Dostojevský).

Huxley

Všeználek všeho a všech. Lidi tlačí do své cesty, kterou prošel a u které přeci moc dobře ví, že je ta správná. Druhým lichotí tak, aby je dostal tam, kam potřebuje.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?