Systém a pořádek. Pouze slova a každý typ i člověk si pod nimi představí něco jiného.

Pro jednoho to znamená alespoň tušit, kde má své věci 🙂 a pro druhého to znamená důmyslný propracovaný systém, který funguje na 100% ne-li víc!

Jsou typy, které potřebují, aby věci, všechny procesy a svět, ve kterém žijeme, měl určitý systém, řád a prostě fungoval. Ano, fungoval, čtete správě. Jakákoliv nefunkčnost evokuje v těchto typech nejenom naštvání, ale často i něco víc :). Tyto typy nedokážou pochopit, jak je vůbec možné, že ostatní nemají své věci v pořádku? Jak je možné, že jiní lidé loví své ponožky z různých míst a v koupelně mají 10 šampónů? Nebo že náhradní žárovky jsou na pěti místech a ne na jednom? Jim to prostě nedává smysl.

Potřeba mít na vše systém

Socionika popisuje tuto funkci (silnou stránku) jako strukturní logiku (viz silné stránky). Strukturní logika je introvertní a má schopnost jít do hloubky a vytvořit propracovaný systém. I tam, kde ještě není.

Čím tyto typy nejvíce naštvete?

Když jim nabouráváte jejich propracovaný systém. Prosím vás může se jednat ve vašich očích o banalitu, ale pro tyto typy to banalita opravdu není. Tyto typy mají na prvním místě funkčnost systému. To znamená, že ponožky mají své místo a ne jiné, elektro má svůj šuplík a ne jiný, igelitové sáčky jsou také ve vlastním systému a ne někde jinde. Prostě vše má své místo a opravdu to nepatří jinam a už vůbec ne všechno dohromady :). Na to rovnou zapomeňte.

Jak strukturní logiku využít?

Poporoste tyto typy, aby vám systém vytvořily. Ať už pracovní nebo osobní. Využijte jejich silnou stránku a po té systém dodržujte. Ve většině případů bude mnohem lepší než je ten váš současný :).

Které typy umí tvořit systém?

Robespierre, Maxim Gorkij, Žukov a Don Quijote.

Také se může stát, že si nějaký systém vytváříte, ale nejste ani jeden z těchto typů. Je to proto, že se vám to líbí a máte na strukturní logiku fascinaci. Chcete to prostě mít. Věřte nebo ne, existují typy, které to vytvoří daleko lépe než vy.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?