Neumíte být sám? Možná jste etický typ. Etický typ je typem, který cítí s druhými, chce jim pomoci, myslí na ně či je dokáže rozveselit nebo udělat pořádnou srandu. Typ, který přirozeně pomáhá a chce, aby ho ostatní přijali. Typ, který se umí druhému dostat pod kůži. Typ, který je natolik zaměřen na lidi, že vlastně často ani neumí být sám.

(Ne) umění být sám

Tato naladěnost či zacílenost na lidi může končit až tak, že daný člověk bez druhých si pomalu ani nezaváže tkaničky.

Kdekoliv jde, musí s někým. Cokoliv dělá, musí s někým. Jakýkoliv problém má, ihned někomu volá. Je přeci jednodušší někomu zavolat a zeptat se (většinou to ten dotyčný bude automaticky chtít řešit za něj), než svůj problém vyřešit sám. Jak jednoduché.

Aby tento typ neztratil milovaného, jde ve vztahu proti sobě. Ze strachu být sám udělá pro druhého téměř cokoliv.

Příklad: Mám kamarádku v typu Jesenin. Ta se tak zamilovala, že na pár let téměř ztratila sebe samu. Odstěhovala se z města za drahým, opustila své přátele, omezila kontakt i se svými klientkami a chybělo málo a ztratila by je. Ztratila by to, co několik let budovala. 

Někdy se může stát, že jakmile vám zavolá etický člověk, aby jste s nim někam šli, nejde mu o vás. Jde mu o to tam nebýt sám. Může to pro něj totiž znamenat samota = prázdnota. Podívat se do sebe či vystoupit z komfortní zóny a jít někde sám je přeci těžší než tu chvíli zaplácnout někým.

Mezi etické typy patří: Dumas, Dostojevský, Dreiser, Hamlet, Hugo, Napoleon, Huxley a Jesenin.

Závěrem

Etika je krásná věc. Je to krásná silná stránka, která je velice prospěšná lidstvu, pokud je používána rozumně a pokud daný člověk pracuje současně na svém rozvoji, charakteru a emocích z dětství.

Dobrou zprávou je, že i s etikou se dá pracovat. Začněte dělat některé aktivity sami, zkuste pobyt ve tmě a nebo naší konzultaci.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?