Neumíte odpočívat? Spousta lidí pracuje až 12-16 hodin denně, jsou stále někde v terénu a domů se chodí jen vyspat. Jsou k nezastavení. Často tím trpí jejich rodina a blízcí, protože na ně prostě nezbývá čas.

Pokud se v tom poznáváte, pak máte patrně jako svou nejsilnější řídící stránku jednu z níže uvedených.

1) Extrovertní intuice = intuice možností

Tato schopnost, která se jinak nazývá intuicí možností, způsobuje, že člověk doslova potřebuje žít všechny možnosti, které život nabízí. Je jedno, zda se jedná o pracovní příležitosti, setkávání s novými lidmi nebo experimentování s různými druhy látek.

Jejich intuice vidí na každém kroku něco nového, co je potřeba vyzkoušet, prožít. Je to jejich přirozenost a je těžké ji neposlouchat.

Pokud to člověka stále nabíjí, je to v pořádku. Pokud však již cítí vyčerpání, je potřeba zpomalit, stáhnout se a přečíst si třeba knihu nebo se podívat na dobrý film.

Negativním projevem této schopnosti je totiž nesoustředěnost, odbíhání od tématu, neschopnost se rozhodnout, protože toho je prostě už moc, co chce člověk stihnout.

2) Extrovertní senzorika = silová senzorika

Tito lidé mají energie jako uragán. Milují spoustu podnětů. Vše je pro ně výzva. A výzva je od toho, aby se překonala, pokořila. Obrovské množství energie je jejich největší přirozeností. Pokud tato energie není vybitá ven z těla, přichází frustrace, deprese.

Pro tyto lidi je naprosto nezbytné, aby nějakou činností došli ke zklidnění své energie. Nejčastěji to bývá sport. Bez něj prostě být nelze.

Jakékoliv napětí, potřeba si vyčistit hlavu musí jít ven skrze tělo. A tak se může stát, že je člověk 3 krát denně v posilovně, nebo oběhne 20 klientů za den.

Je potřeba si však tento zápřah hlídat, aby se tělo nezhroutilo. Třeba tak, že si doma v klidu něco vyrobí. Když totiž silový senzorik onemocní, je to pro něj doslova peklo. Sám totiž nesnáší slabost u druhých, takže vlastní nemohoucnost je opravdu trýzní.

3) Extrovertní logika = pracovní logika

Tato funkce je spojená s neustálou potřebou něco dělat. Tito lidé moc neposedí. Práce je pro ně totiž relax a nabíjí je. Je jedno, jestli ryjí zahradu, nebo zrovna organizují vypuštění nové rakety na Mars. Všechno, do čeho se mohou pustit, je pro ně vzrušující.

Pracovní logici milují všechny činnosti, které vedou k rychlému výsledku. A tak s vidinou toho, že v krátkém čase dosáhnou úspěchu, kývnou na vše, co jim přinese alespoň trochu užitku.

Často se jim tak stává, že nezvládají danou věc dokončit, protože si toho jednoduše naberou moc. Vydrží pracovat opravdu dlouho, za což si občas vybere jejich tělo daň.

Je dobré si vždy udělat nějaký plán, postup, rozvrhnout si čas a naučit se říkat ne.

4) Extrovertní etika = etika emocí

Tito lidé doslova žijí emocemi, dramaty, lidskými příběhy. Takže pobyt ve společností lidí je pro ně absolutně nezbytný. Sami jsou jedním velkým balíčkem emocí, které rádi na veřejnosti ukazují, baví druhé, tvoří skvělou atmosféru nebo naopak způsobují dramata.

Je pro ně nekomfortní být dlouho sami, takže se stále pohybují někde venku a zjišťují, co se kde šustlo.

Zajímá je každý lidský příběh a sami rádi vypráví ten svůj. Ne nadarmo jsou také často herci.

Negativním projevem může být manipulace lidmi, aby udělali, co chtějí nebo přílišná emoční rozkolísanost.

Je dobré si emoce vybít například psaním, zpěvem, malbou, prostě činností, u které mohou být také sami.

Neumíte odpočívat? Co teda s tím?

Každá silná stránka nám může sloužit dobře a nebo méně dobře. To, že se realizujeme, je perfektní, ale jak se říká – všeho s mírou.

Ideálním řešením je najít si k sobě tzv. duálního partnera (nejvíce kompatibilní), který nás svou introverzi trochu zpomalí :).

Vidíte se v tom? A chcete vědět, jaký typ jste vy? Pak přijďte na KONZULTACI ZJIŠTĚNÍ TYPU.

A nebo vyzkoušejte přímo PARTNERSKOU KONZULTACI s vašim milovaným.

A pokud by jste se chtěli stát mistry v poznání sebe sama, pak navštivte naše SEMINÁŘE.