Socionika a London spojili své jména. Podle spisovatele Jacka Londona byl pojmenován jeden socionický typ. Proč tomu tak je a co ho charakterizuje?

Jack London

Jak London byl Americký spisovatel přelomu 20. století. Vlastním jménem John Griffith Chaney.

London byl dobrodruhem tělem i duší, velkým cestovatelem, zlatokopem, a také námořníkem či lovcem ústřic. Jeho nohy ho zavedly všude tam, kde cítil dobrodružství spolu s vyděláváním peněz. Měl rád výzvy, díky nim se cítil živý. Dokázal žít ve velmi drsných podmínkách, např. na Aljašce, na moři, byl i zpravodajem v Rusko – japonské válce. Díky této odolnosti dokázal vystihnout život v podmínkách, na které si ostatní jen těžko troufali.

Jeho romány jsou často o přírodě a životu v ní, nebo o lidech na okraji společnosti. Díky své schopnosti vizí do budoucna dokázal psát i scifi a prorocké romány o vývoji kapitalismu, moci a možnostech společenského vývoje.

Z počátku své kariéry mnoho úspěchů neměl, jeho drsný styl psaní nebyl pro vydavatele přípustný. Vzhledem ke své pracovitosti, svou tvorbou postupem času zbohatnul. Za vydělané peníze si postavil jachtu a vydal se na cestu kolem světa. Mezi jeho nejčtenější knihy patří Volání divočiny a Bílý tesák.

V podstatě od dětství bojoval s alkoholem, což mělo velký vliv na jeho ledviny a játra. Na bolesti jater a ledvin bral lékařem předepsané morfium, na jehož předávkování nakonec údajně zemřel.

Socionika a London

London vystihuje typ, který je velice odolný, sportovně založený, akční, s dobrým zacílením na výsledek, vyděláváním peněz a správným načasováním. London je prostě typ, který přežije snad téměř vše, od drsných podmínek až po náročné pracovní tempo.

Jste to vy? Zjistěte toChcete vědět víc?Máte ho ve firmě?