Socionika a London spojili své jména. Podle spisovatele Jacka Londona byl pojmenován jeden socionický typ. Proč tomu tak je a co ho charakterizuje?

Jack London

Jak London byl Americký spisovatel přelomu 20. století. Vlastním jménem John Griffith Chaney.

London byl dobrodruhem tělem i duší, velkým cestovatelem, zlatokopem, a také námořníkem či lovcem ústřic. Jeho nohy ho zavedly všude tam, kde cítil dobrodružství spolu s vyděláváním peněz. Měl rád výzvy, díky nim se cítil živý. Dokázal žít ve velmi drsných podmínkách, např. na Aljašce, na moři, byl i zpravodajem v Rusko – japonské válce. Díky této odolnosti dokázal vystihnout život v podmínkách, na které si ostatní jen těžko troufali.

Jeho romány jsou často o přírodě a životu v ní, nebo o lidech na okraji společnosti. Díky své schopnosti vizí do budoucna dokázal psát i scifi a prorocké romány o vývoji kapitalismu, moci a možnostech společenského vývoje.

Z počátku své kariéry mnoho úspěchů neměl, jeho drsný styl psaní nebyl pro vydavatele přípustný. Vzhledem ke své pracovitosti, svou tvorbou postupem času zbohatnul. Za vydělané peníze si postavil jachtu a vydal se na cestu kolem světa. Mezi jeho nejčtenější knihy patří Volání divočiny a Bílý tesák.

V podstatě od dětství bojoval s alkoholem, což mělo velký vliv na jeho ledviny a játra. Na bolesti jater a ledvin bral lékařem předepsané morfium, na jehož předávkování nakonec údajně zemřel.

Socionika a London

London vystihuje typ, který je velice odolný, sportovně založený, akční, s dobrým zacílením na výsledek, vyděláváním peněz a správným načasováním. London je prostě typ, který přežije snad téměř vše, od drsných podmínek až po náročné pracovní tempo.

Jste to vy? Zjistěte toChcete vědět víc?Máte ho ve firmě?

Sorry no related post found

Pin It on Pinterest

Share This