Gabén jako obchodník? Samozřejmě, že může jim být! Proč?

Gabén jako obchodník

Je jednoduše 2P: pečlivý a pečující. Jeho nejsilnější stránkou je introvertní senzorika (viz silné stránky), díky níž má potřebu pečovat o klienty, pečovat o papíry, mít vše hezky seřazené a hlavně – v barevných šanonech :).

Vzhledem k tomu, že je introvertní, může mít na začátku problém si svůj klientský kmen vybudovat. Jinými slovy může bojovat s akvizicí, která je spíše pro extroverty. Gabén ve své přirozenosti je spíše retenční typ. Pokud by měl to štěstí a dostal by klientský kmen, s radostí o něj bude pečovat.

Nicméně pokud to štěstí neměl a kmen nedostal, čeká ho výstup z komfortní zóny jménem akvizice. Pokud tuto fázi ustojí a ukáže světu (čili svým klientům) svou pečlivou a důkladnou práci a přitom si bude vážit sebe sama, klienti ho doporučí sami. Není jediný důvod, aby tomu tak nebylo. Samozřejmě za předpokladu, že cítí svou hodnotu a nemá s tím potíž. Pomůže mu, když si nastaví své hranice. Obzvlášť to, co pro klienty je ochoten udělat a co už ne.

Tento velice pracovitý typ bude klidně pracovat v sobotu i v neděli (pokud se zrovna nestará o svou zahrádku nebo nevytváří teplo domova).  Za tuto pracovitost může silná stránka jménem pracovní logika. Občas přeroste do workoholismu a proto mu jako manažer obchodního týmu, kamarád či partner věnujte poukázku do wellness :). To ocení a nabere sílu.

Co ke své práci Gabén potřebuje?

  1. Danou práci naučit. Gabén patří do 4. kvadry a to jsou typy, které potřebují dostat zajetý a funkční systém.
  2. Chválu. Hodně chvály.
  3. Harmonické prostředí, ne moc emocí a hlavně klid.
  4. Peníze. Bez finančního ohodnocení pracovat nebude. Peníze ho motivují.
  5. Vize do budoucna. Budoucnost si představuje hůře a může mít z něj strach.

Gabén jako obchodník?

Za nás ano. Mít ho v obchodním týmu se vyplatí. Motivují ho jeho výsledky a často peníze. K práci potřebuje dobré vztahy, harmonické prostředí, vize do budoucna a pochvalu za svou práci. Na oplátku se vám pečlivě postará o klientský kmen.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?

Hamlet jako obchodník? Je to divadlo!

Socionický typ Hamlet neboli herec či učitel, je známý svým divadelním vystoupením. Hamlet jako obchodník bývá ve většině případů excelentní! Read more

Žukov jako obchodník? Je to lovec!

Žukov jako obchodník? Zajisté, pokud je daný obchod současně výzvou a lovem! Miluje lovit. Miluje výzvy a velké věci. A Read more

Pin It on Pinterest

Share This