Introvertní senzorika alias senzorika pocitů. Silná stránka, která může za silné vnímání svého těla. Lidé s touto silnou stránkou nejenom cítí své tělo velmi intenzivně a rádi o něj pečují, ale také rádi pečují o druhé a o jejich těla.

Introvertní senzorika a její výhody

Velikou výhodou introvertní senzoriky je nacítění se na prostor, na tělo jak své tak druhých lidí a celková péče o něj. Lidé, kteří mají silnou introvertní senzoriku jsou prostě mistři doteku! Skrze tělo cítí, kde více přitlačit, kde naopak tlak ubrat a co druhému bude dělat příjemně a co naopak ne. Klidně můžou u druhého poznat, kde ho co bolí a sami u sebe poznají, že například za 3 dny onemocní.

Tato silná stránka je velmi vhodná pro masáže, pro vaření a všude tam, kde se pracuje s tělem, s vůněmi, s chutěmi, s doteky a s prostorem.

Introvertní senzorika a její nevýhody

Lidé, kteří mají silnou introvertní senzoriku si bohužel často berou věci velmi osobně. Ze svých silných pocitů v těle obviňují prostředí a ostatní lidi. Můžou se druhým jevit jako přecitlivělí či ufňukaní (z toho důvodu, že jich stále něco na těle bolí) a celkově slabí či pomalí.

Socionické typy se silnou introvertní senzorikou

Nejsilnější tuto stránku mají Gabén a Dumas. Oba dva jsou milovníci požitků, pocitů a doteků. Můžou být úžasní maséři, kuchaři či léčitelé.

Jako druhou silnou stránku mají introvertní senzoriku Hugo a Stierlitz. Jsou to také milovníci požitků, dobrého jídla a péče. Skrze tuto stránku tzv. tvoří. Prostě se rádi se starají o druhé.

Závěrem

Tato silná stránka může být jako každá jiná používána pozitivně a nebo negativně.

Máte pocit, že ji máte? Zjistěte, jak to skutečně je a využijte konzultaci ZJIŠTĚNÍ SVÉHO TYPU.

Nebo vás zajímá, jak tuto stránku rozpoznat u druhých či jak s ní pracovat? Pak navštivte SEMINÁŘ.

Potřebujete myšlenky uvést do praxe? Oslovte senzorika
uvést do praxe

Často narážím na to, že si ženy stěžují na svého muže, že je takový „trochu ňouma“. Přivrtat poličku sice zvládne, Read more

Nemáte rádi změny? A víte proč?
rádi změny

„Změny mě příliš netěší. Mám rád, když si můžu vše dopředu naplánovat,“ vysvětloval mi dnes klient na konzultaci. Lidé se Read more

Extrovertní senzorika – silná stránka pro překonávání překážek
extrovertní senzorika

Extrovertní senzorika alias silová senzorika. O čem je? O síle, vůli a překonávání překážek. Lidé s touto silnou stránkou mají Read more

Jaké jsou silné a slabé stránky člověka?
silné a slabé stránky člověka

Každý člověk má své silné a slabé stránky. Neexistuje člověk, který by neměl nějaký talent. Jaké tedy jsou silné a Read more

Pin It on Pinterest

Share This