Gabén jako obchodník? Samozřejmě, že může jim být! Proč?

Gabén jako obchodník

Je jednoduše 2P: pečlivý a pečující. Jeho nejsilnější stránkou je introvertní senzorika (viz silné stránky), díky níž má potřebu pečovat o klienty, pečovat o papíry, mít vše hezky seřazené a hlavně – v barevných šanonech :).

Vzhledem k tomu, že je introvertní, může mít na začátku problém si svůj klientský kmen vybudovat. Jinými slovy může bojovat s akvizicí, která je spíše pro extroverty. Gabén ve své přirozenosti je spíše retenční typ. Pokud by měl to štěstí a dostal by klientský kmen, s radostí o něj bude pečovat.

Nicméně pokud to štěstí neměl a kmen nedostal, čeká ho výstup z komfortní zóny jménem akvizice. Pokud tuto fázi ustojí a ukáže světu (čili svým klientům) svou pečlivou a důkladnou práci a přitom si bude vážit sebe sama, klienti ho doporučí sami. Není jediný důvod, aby tomu tak nebylo. Samozřejmě za předpokladu, že cítí svou hodnotu a nemá s tím potíž. Pomůže mu, když si nastaví své hranice. Obzvlášť to, co pro klienty je ochoten udělat a co už ne.

Tento velice pracovitý typ bude klidně pracovat v sobotu i v neděli (pokud se zrovna nestará o svou zahrádku nebo nevytváří teplo domova).  Za tuto pracovitost může silná stránka jménem pracovní logika. Občas přeroste do workoholismu a proto mu jako manažer obchodního týmu, kamarád či partner věnujte poukázku do wellness :). To ocení a nabere sílu.

Co ke své práci Gabén potřebuje?

  1. Danou práci naučit. Gabén patří do 4. kvadry a to jsou typy, které potřebují dostat zajetý a funkční systém.
  2. Chválu. Hodně chvály.
  3. Harmonické prostředí, ne moc emocí a hlavně klid.
  4. Peníze. Bez finančního ohodnocení pracovat nebude. Peníze ho motivují.
  5. Vize do budoucna. Budoucnost si představuje hůře a může mít z něj strach.

Gabén jako obchodník?

Za nás ano. Mít ho v obchodním týmu se vyplatí. Motivují ho jeho výsledky a často peníze. K práci potřebuje dobré vztahy, harmonické prostředí, vize do budoucna a pochvalu za svou práci. Na oplátku se vám pečlivě postará o klientský kmen.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?