Neexistuje snad nikdo, s kým by jeho smrt alespoň lehce nepohnula. Karel Gott se uměl skvěle nacítit na lidi a publikum. Oslovil nejedno srdce, a jak by taky ne. Byl to Jesenin.

Karel Gott a jeho silné stránky

Nejsilnější stránkou je intuice času, která se vyznačuje vlastním směřováním v životě. Jeseninové často nevědí, proč jdou zrovna touto cestou, jen vědí, že to je prostě jejich směr. A tak není divu, že byl Karel svým vnitřním hlasem, kterým se neochvějně řídí, tlačen od malička ke zpěvu.

Tato intuice je také spojována s vyšším duchovním principem, s tajuplností a světovými filozofiemi.

Proto se také božský Kája vyjadřoval k otázkám okultismu, iluminátům a globálnímu směřování světa. Jeseninové totiž také dobře vidí budoucnost. Obvykle velmi pozitivně, v těžkých chvílích však až příliš černě.

Druhou silnou stránkou je extrovertní etika neboli etika emocí. Jeseninové jsou přímo stvořeni k práci s lidmi, s jejich pocity a náladou. Dokážou skvěle zvednout publikum, umí perfektně načasovat, kdy jakou píseň zahrát, kdy co říci, aby měli jejich slova nejsilnější dopad.

Není tedy divu, že ovládal davy a atmosféru v sálech i na veřejnosti.

Obecně se Jeseninové nejvíce realizují v oblasti umění a estetiky, kde mohou být velmi kreativní. To vysvětluje také Mistrovu potřebu studovat malbu a ve výtvarném umění se také realizovat.

Jeseninové vidí v lidech převážně to dobré a mají je rádi, i když se také velmi věnují svému nitru. Není tedy divu, že byl Karel Gott vnímán jako citlivý a pokorný člověk.

Karel Gott a jeho slabé stránky

Živit se prací elektrotechnika nemohlo pro být pro Karla Gotta příliš snadné. Díky slabší logice je pro Jeseniny těžké zabývat se příliš technickými věcmi.

Také nemají příliš rádi obecná pravidla a tlak na výkon. V životě potřebují velkou svobodu. To také vysvětluje, proč se již jako nezletilý pokusil Karel Gott o emigraci.

Slabá pracovní logika také způsobuje, že kolem sebe tito lidé potřebují blízké, kteří za ně budou věci organizovat a řídit. A to i v oblasti financí. Peníze pro ně totiž nebývají často tak důležité a klidně je věnují druhým, jen aby jim prospěli.

Závěrem

Dělat svět krásnějším, ukazovat a probouzet v lidech to krásné, to je zásadním posláním Jeseninů ve světě. O tom, že Karlu Gottovi se to povedlo, jistě nelze pochybovat.

 

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?