Milujete běžky a běžkování samotné? To není náhoda. Ne každý typ to tak má a dokonce každý to má malinko jinak.

Běžky nejvíce milují intuiti času

Intuice času je silná stránka, která obecně má ráda flow a plynutí. Když vidíte tyto typy, jak běžkují, máte pocit, že se snad s běžkami narodili. V zasněžené krajině plynou, skoro se nadnášejí a danou krajinou se dostatečně kochají. Jejich sportovní výsledky jsou často výborné. Běžky jim dávají potřebnou svobodu a nestabilita běžek je jim přirozená.

Mezi typy s intuicí času patří: London, Balzac, Jesenin a Hamlet.

Obecně v této disciplíně kraluje London. Jeho výsledky jsou často opravdu obdivuhodné. Na paty mu šlape Balzac s Hamletem a Jeseninem. Ten se teda občas zasekne obdivováním krásné přírody a nebo se přizpůsobí tempu pomalých.

Také siloví senzorici milují běžky

Silná stránka jménem silová senzorika miluje nejvíce do kopce a z kopce. Proč? Je to prostě výzva! Občas tyto typy přesedlají na skialpy, protože ty o tom prostě jsou. Co jim totiž na běžkách může vadit, je pocit nestability.

Co se týče stylu, preferují bruslení, protože u něj cítí zátěž. A o to jim přeci jde. Dobrý pocit z využití svých svalů a ta bolest, ach!

Mezi silové senzoriky patří: Žukov, Maxim Gorkij, Dreiser a Napoleon.

Běžky a intuice možností

Typy se silnou stránkou jménem intuice možností milují různorodost a četnost krajiny. Kochají se rádi a rádi mění styl či hledají nové způsoby jízdy. Co se týče výkonu, budou spíše v kategorii hobby, ale to na věci nic nemění. Spíše než na stupni vítězů z jízdy budou stát na stupni vítězů vynálezců nových běžek či holí.  Nechme se u nich překvapit :).

Intuici možností má: Don Quijote, Robespierre, Dostojevský a Huxley.

Senzorika pocitů a běžkování

Silná stránka jménem senzorika pocitů se u běžkování bude hlavně kochat. Tyto typy se nechtějí předřít, nemají rádi přílišnou zátěž, takže rovinka – to bude jejich. Spíše než bruslení si zvolí klasiku a nezapomenou ani na baťůžek plný jídla a teplého čaje. Oblečení nepodcení, raději více než méně. Budou velmi dobrými parťáky pro ty, kteří chtějí běžkovat na pohodu a nikam nechvátat.

Mezi typy se senzorikou pocitů patří: Dumas, Gabén, Hugo a Stierlitz.

Závěrem

Na této disciplíně jdou krásně vidět rozdíly mezi typy s různými silnými stránkami.

Upřímně, mít děti a vědět jejich typ, velice by to pomohlo s výběrem sportu. A nejenom toho.

Pokud potřebujete vědět, jestli se k vám někdo sportovně hodí, prostě zjistěte jeho typ. Kupte mu třeba DÁRKOVÝ POUKAZ.