Člověk prochází životem a nabírá zkušenosti i v intimní oblasti. Rozdíly v sexu jsou čím dál víc patrné. Proč to tak je a podle čeho se můžeme „řídit“?

Rozdíly v sexu

Socionika vysvětluje potřeby a chování podle jednotlivých funkcí (silných stránek). Každý z nás je kombinací dvou silných stránek, což se projevuje také v sexu. Jak? Pojďme na to.

 

Silová senzorika

Lidé s touto silnou stránkou jsou vášniví, někdy působí zbrkle a netrpělivě. Klidně vás „hodí na postel“ a vrhnou se na vás. V sexu i v životě rádi přebírají iniciativu a celý akt vedou. Mají hodně síly, pro některé typy povah můžou působit i agresivně a násilně. Jejich přístup je tvrdší a rádi si s druhým „hrají“. Chtějí mít vše pod kontrolou.

Koho potřebují? Partnera, který se jim oddá.

 

Senzorika pocitů

Tato silná stránka se v sexu vyznačuje jemnými doteky, mazlením a prací s tělem. Ti, kteří ji mají, umí pracovat s tělem partnera a ví, kde přitlačit nebo zjemnit. Umí udělat perfektní a krásnou masáž a partnera si „naladit“ podle toho, jak potřebují. Jsou velmi tuliví a mazliví, milují doteky a pohodlí.

Koho potřebují? Toho, kdo to s oblibou přijme.

 

Intuice možností

Tito vynalézaví milenci rádi zkoušejí neustále nové možnosti, způsoby a cesty. Rutina je nebere a raději pracují na tom, jak partnera překvapit či jak milování zpestřit. Že se celý život budete milovat stejně, na to s nimi rovnou zapomeňte. Potřebují změny a buď je zažijí s vámi, nebo s někým jiným.

Koho potřebují? Partnera, který miluje překvapení.

 

Intuice času

Lidé s touto silnou stránkou podvědomě ví, v jaké chvíli co udělat. Poznají, kdy je jejich partner na milování připraven a kdy není vhodná chvíle. Umí se situaci podřídit a partnerovi také. A dělají to rádi.

Koho potřebují? Partnera, který bude vůdčí.

 

Pracovní logika

Tito lidé se v sexuální oblasti zaměřují na konkrétní aktivity, kde se mají tendenci zlepšovat. Zajímají je techniky, které vedou k výsledku a které jsou efektivní. Milování můžou brát jako pracovní postup, na němž pracují a zlepšují ho.

Koho potřebují? Partnera, kterému záleží na vztahu a bude na technikách pracovat společně.

 

Strukturní logika

Lidé se strukturní logikou o sexu přemýšlejí. Přemýšlejí nad principy a často mají vše zanalyzované. Na vše mají svůj systém a to platí i pro milování.

Jakého partnera potřebují? Takového, který je „vyvede“ z hlavy do těla.

 

Etika emocí

Tito rození herci bývají v sexu nejvášnivější. Občas se může stát, že vlastně nevíte, jestli je to fakt nebo herecká scéna. Rádi se předvádějí, rádi pózují a hrají si. Můžou si hrát na dominantnějšího, ale ve skutečnosti chtějí, aby se jich partner zmocnil.

Koho potřebují? Partnera, který s nimi do toho půjde, a se kterým nebude nuda.

 

Etika vztahů

Těmto lidem velmi záleží na vztahu s partnerem a milování berou jako součást vztahu. Hodně se přizpůsobují a milování klidně „ušijí partnerovi na míru“ tak, aby se mu líbilo.

Jakého partnera potřebují? Toho, kdo sex povede.

Rozdíly v sexu

Vidíte a chápe dané rozdíly? Je dobré zjistit, jaké mám silné stránky a jaké můj partner a dále s tím pracovat. Pokud to v současné době nevíte ani jeden, využijte balíček Partnerské konzultace. A pokud se chcete o těchto silných stránkách dozvědět více, pak přijďte na SEMINÁŘ a stanete se mistři v pochopení druhých!