+420 608 504 881 info@socion.cz

Socionika a Dumas spojili svá jména. Jeden ze šestnácti socionických typů je pojmenován po známém Dumasovi. Proč tomu tak je a čím je charakteristický?

Alexander Dumas

Alexander Dumas, vlastním jménem Thomas Alexandre Davy de La Pailleterie, byl francouzský prozaik a divadelní dramatik 19. století (období romantismu), který se proslavil především svými historickými a dobrodružnými romány. Mnoho jeho románů bylo následně zfilmováno a známe je z TV.

Co se týče vzdělání, dosáhl jen částečného vzdělání, po té napsal několik her a odjel z venkova do Paříže. Zde se nechal zaměstnat jako písař v kanceláři vévody Orleánského. V jeho životě hrálo zásadní roli setkání s profesorem historie Augustem Maguetem, který mu pomohl k jeho nejznámějším románům. Mauget zpracovával historii a vyhledával materiál, Dumas vložil literární podobu. Tak vzniklo mnoho děl od Tři mušketýrů až po Hrabě Monte Christo. Při tvorbě Dumasovi pomáhali i jiní lidí a údajně tak vznikla „továrna na romány“.

V jeho dílech šlo vždy především o zábavu než o historickou věrnost. Psal díla plná emocí, zápletek, používal vše, co mohlo vyprávění jen trochu oživit. Ve svém nejslavnějším románu Tři mušketýři nešetří politickými intrikami, souboji, únosy, tajemstvími, opětovanou i nenaplněnou láskou a tragickými osudy.

Stejné množství zvratů a emocí, kdy se čtenář od děje těžko odtrhne, lze nalézt i jeho dalším slavném díle Hrabě Montě Christo. Dumas byl odborníkem přes zprostředkování emocí skrze svou tvorbu.

Vydělával velké množství peněz, neuměl s nimi však hospodařit. Špatně investoval, byl velkým požitkářem a stále se pohyboval na pokraji bankrotu.

Dumas a jeho díla

Mezi nejznámější díla patří bezesporu Tři mušketýři (1844) a Hrabě Monte Christo (1844-1845).

Socionika a Dumas

Socionika a Dumas se propojili správně. Dumas představuje typ, který umí krásně vykreslit všelijaké lidské emoce a dát textu nebo mluvenému slovu šťávu. Pozor si samozřejmě musí dávat na hospodaření s penězi a celkovou efektivitu práce.

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?