Huxley a socionika jsou provázáni po desetiletí. Proč v socionice je jeden typ pojmenován Huxley?

V socionice typ Huxley je pojmenován podle významné rodiny Huxleyů. Charakteristice Huxleyho nejvíce odpovídá Aldous Huxley. Kdo to byl a čím je specifický?

Aldous Huxley

Anglický spisovatel 20. století pocházející z významné rodiny Huxleyů, kde jeho otec Leonard Huxley byl spisovatelem, jeho bratr Julian Huxley biologem a velice známý děd Thomas Henry Huxley byl významným přírodovědcem.

Aldous Huxley psal především romány, ale i cestopisy a poezii. Svůj první nezveřejněný román napsal v sedmnácti letech a od dvaceti let se živil jako spisovatel.

Měl velkou schopnost nacítění na lidi, často je ve svých románech i karikoval, především jejich životní styl.

Huxley se zabýval možnostmi, potenciálem, které lidstvo a čeho je lidstvo schopno dosáhnout. Ve svých románech popisoval různé vize vývoje společnosti, psal utopistické romány a scifi.

Fascinoval ho mysticismus, meditoval (což v jeho době nebylo zas až tak běžné), psal o náboženských hodnotách a myšlenkách vedoucích k naplněnějšímu životu jedince. Zpopularizoval v Evropě buddhismus.

Pod myšlenkou hledání potenciálu lidstva Huxley experimentoval také s drogami, čímž ovlivnil generaci hippies.

Mezi jeho nejznámější díla patří: Konec civilizace, Paralely lásky, Kontraprodukt, Raněný slepotou, Brány vnímání, Nebe a peklo aj.

Huxley a socionika

Socionika si nemohla najít lepšího představitele pro svůj typ, který nejenom vidí možnosti spolu s potenciálem lidí, ale často tyto možnosti i žije. V některých případech tak intenzivně, že ho skoro nejde zastavit :).

Jste to vy? Zjistěte toChcete vědět víc?Máte ho ve firmě?