Říká vám okolí, že jste velký snílek či dokonce vizionář a že jsou vaše představy nereálné? Pak vězte, že to není charakterová vada nýbrž silná stránka jménem intuice.

Jak intuice může vypadat v reálném životě?

Intuice může vypadat takhle: Známý na kávě začne povídat o tom, jak teď zakládá 3 firmy a že našel neskutečnou díru na trhu (mimochodem několika děr si všiml už před několika lety a stále nic). Jaká je realita? Žádnou firmu nikdy nezaložil, neví jak se to dělá (kolik to stojí, jak udělat systém, byznys plán a jak vše zrealizovat) a vše je jenom a pouze v jeho představách.

A nebo takhle: Vaše kamarádka si stěžuje, že nestíhá, protože má 2 práce a děti a kolik toho není. Jaká je realita? Časem zjistíte, že jedna práce je na 4h a ta druhá příležitostně.

Či dokonce takhle: Setkáte se s člověkem, který vám vypráví, jak se chce strašně osamostatnit, začít pracovat jako osvč a dělat službu zákazníkům. Jaká je realita? Nikdy v životě si nesehnal zakázku, o právních záležitostech a povinnostech nic netuší, sebedisciplína a dodržování dohod je vzdáleno mílovými kroky.

Co s tím?

I u intuice platí dobrý sluha špatný pán. Intuice je silná stránka, která má své výhody a nevýhody.

Mezi výhody každopádně patří veliká představivost, vize a pohled do budoucna.

Mezi nevýhody patří dlouhodobé nereálné představy, neplnění slibů, zveličování skutečností a špatný nebo dokonce nulový pohled na realitu.

Suma sumárum

Mít intuici je velká výhoda. Nicméně je potřeba si uvědomit klady a zápory a naučit se s tím pracovat. Využívat jí ve prospěch lidí a zároveň neslibovat věci, které se nestanou.

Velice prospěšné je intuici doplnit silnou stránkou jménem senzorika. Ta je o přítomnosti a reálném pohledu na danou věc v daný okamžik. V partnerství osobním či pracovním je ideálním řešením, když jeden partner má intuici a druhý senzoriku.

Mezi intuitivní typy patří: Don Quijote, Balzac, Jesenin, Huxley, London, Dostojevskij, Robespierre a Hamlet.

Mezi senzorické typy patří: Dumas, Napoleon, Žukov, Gabén, Dreiser, Stierlitz, Hugo a Maxim Gorkij.

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?