Říká vám okolí, že jste velký snílek či dokonce vizionář a že jsou vaše představy nereálné? Pak vězte, že to není charakterová vada nýbrž silná stránka jménem intuice.

Jak intuice může vypadat v reálném životě?

Intuice může vypadat takhle: Známý na kávě začne povídat o tom, jak teď zakládá 3 firmy a že našel neskutečnou díru na trhu (mimochodem několika děr si všiml už před několika lety a stále nic). Jaká je realita? Žádnou firmu nikdy nezaložil, neví jak se to dělá (kolik to stojí, jak udělat systém, byznys plán a jak vše zrealizovat) a vše je jenom a pouze v jeho představách.

A nebo takhle: Vaše kamarádka si stěžuje, že nestíhá, protože má 2 práce a děti a kolik toho není. Jaká je realita? Časem zjistíte, že jedna práce je na 4h a ta druhá příležitostně.

Či dokonce takhle: Setkáte se s člověkem, který vám vypráví, jak se chce strašně osamostatnit, začít pracovat jako osvč a dělat službu zákazníkům. Jaká je realita? Nikdy v životě si nesehnal zakázku, o právních záležitostech a povinnostech nic netuší, sebedisciplína a dodržování dohod je vzdáleno mílovými kroky.

Co s tím?

I u intuice platí dobrý sluha špatný pán. Intuice je silná stránka, která má své výhody a nevýhody.

Mezi výhody každopádně patří veliká představivost, vize a pohled do budoucna.

Mezi nevýhody patří dlouhodobé nereálné představy, neplnění slibů, zveličování skutečností a špatný nebo dokonce nulový pohled na realitu.

Suma sumárum

Mít intuici je velká výhoda. Nicméně je potřeba si uvědomit klady a zápory a naučit se s tím pracovat. Využívat jí ve prospěch lidí a zároveň neslibovat věci, které se nestanou.

Velice prospěšné je intuici doplnit silnou stránkou jménem senzorika. Ta je o přítomnosti a reálném pohledu na danou věc v daný okamžik. V partnerství osobním či pracovním je ideálním řešením, když jeden partner má intuici a druhý senzoriku.

Mezi intuitivní typy patří: Don Quijote, Balzac, Jesenin, Huxley, London, Dostojevskij, Robespierre a Hamlet.

Mezi senzorické typy patří: Dumas, Napoleon, Žukov, Gabén, Dreiser, Stierlitz, Hugo a Maxim Gorkij.

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?

Jak vypadá silná intuice v praxi?
intuice

Často se při typování setkávám s tím, že jsou někteří (především senzoričtí) lidé překvapení, když se dozví, že jejich intuice patří Read more

Připadáte si jako éterická bytost? Socionika prozradí proč
éterická bytost

Říká vám okolí, že působíte jako éterická bytost? Že v prostoru pocitově plujete či se dokonce nadnášíte? Že pocitově snad Read more

Máte intuici nebo si to jen myslíte?
máte intuici

Někdy se setkávám s tím, že lidé, kteří mají intuici slabší, se mnou úplně nesouhlasí. Podávají mi důkazy, jak je intuice Read more

Není intuice jako intuice
intuice

Intuice. Společností čím dál více používané slovo. Co to ale je ta intuice? Rozlišujme prosím 2 intuice. Intuici z pohledu Read more

Pin It on Pinterest

Share This