Znáte to. Je pátek a čas vyrazit s přáteli, poklábosit, popít alkohol a prostě si jen tak vyčisti hlavu. Co se ale nestane? Z jednoho večera je v tu ránu celý víkend. Vy se prostě proberete a zjistíte, že už je neděle. Jak se to mohlo stát?

1. Máte intuitivní tělo

Intuitivní typy nejsou tak silně „svázané“ se svým tělem a po pár skleniček alkoholu tuto slabší vazbu přestávají cítit. Alkohol u nich tuto vazbu znecitliví a tím pádem se může pít od nevidím do nevidím :). Dokonce nepotřebují ani tolik jíst.

Opakem intuitivních typů jsou typy senzorické. Senzorici jsou smysloví a informace přijímají právě skrze své tělo. Tělo jim tedy „řekne“, kdy už mají dost a kdy se půjdou třeba vyzvracet :).

Více o rozdílech mezi senzorikou a intuicí najdete na semináři Základy socioniky.

2. Jste etik

Etika je spojena s lidmi. Prostě musíte být tam, kde jsou lidi. Nemůže vám nic uniknout! A odejít z párty? Nepřipadá v úvahu, vždyť by jste mohli ještě o něco přijít! Něco zajímavého by se dělo bez vás. No to prostě nejde!

Opakem etických typů jsou typy logické. Logici mají párty a alkohol také rádi, často na ní „vypnou“ hlavu. Nicméně párty musí dávat smysl a musí být efektivní. Jinak můžou být přeci doma a dělat si svou práci.

Více o rozdílech mezi etikou a logikou najdete také na semináři Základy socioniky.

3. Jste extrovert

A prostě potřebujete ven. Potřebujete dav, ruch města či nějakou akci. A nebo se prostě jen vykecat.

Alkohol, akce a socionické typy

Ze všech 16 typů patří mezi největší pařmeny Hamlet, Huxley a Hugo. Zaostávat samozřejmě nebude ani London a Napoleon. Snažit se budou také Don Quijote, Žukov a Stierlitz.

Jaký jste typ? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě?