Líbím se mu? Když mě objal kolem ramen, tak asi ano. Mám ho pozvat k sobě domů? Ale jaké to bude v posteli? Bude se mi sex s ním líbit? Takové otázky nás napadají občas všechny.

Kolik dlouhodobých vztahů začalo dobrým sexem a kolik jich také skončilo díky vzájemnému neporozumění?

Ať chceme nebo ne, sex hraje v našich životech důležitou roli. Doba se změnila a většina lidí se již nebojí přiznat, že prožívat rozkoš je přirozené. A pokud k tomu máme doma také partnera, s kterým si v sexu výborně rozumíme, je to ideální stav.

Proč však některé páry i přes upřímnou hloubku citů v posteli častěji spíše hovoří, než se vášnivě milují, a proč sex s mužem, o kterém byste si vůbec nemyslela, že to může fungovat, byl tak okouzlující? Lze vůbec vysvětlit, co se děje za dveřmi ložnic?

Socionika vám na to odpoví.

Základním kamenem vašeho sexuálního chování je vaše příslušnost k jednomu ze 2 socionických typů – buď jste typ senzorický nebo intuitivní.

Senzorický typ vnímá vše především svými smysly. Je aktivní, odhodlaný, vytrvalý a sebevědomý. Také v sexuálním životě bere senzorik iniciativu do svých rukou. Jeho technika svádění je bezprostřední, rozhodná a vytrvalá. Vyhodíte ho dveřmi, přijde oknem! Vlastně nový pokus o svádění bude ještě houževnatější, jinou přesvědčovací technikou. Svádí partnera velmi vášnivě, mazlením a žhavými polibky. Jeho cílem je dostat partnera tady a teď.

Intuitivní typ vnímá vše mimosmyslově, tzn. intuicí. Často pro rozhodnutí, zda přistoupit na sex s danou osobou, potřebuje nějakou psychologickou blízkost, ideálně „splynutí duší“.

Intuiti velmi milují svého partnera i sex, ale často se stydí, bývají nesmělí. Jsou samozřejmě schopni svádění, ale když partner odmítne, mohou být intuiti dlouho odměření a uzavření do sebe. Intuitivní typ se svému cíli přibližuje opatrně, jemnými doteky, hlazením, polibky. Zkrátka všechno, co dělá sex s intuitem tak vzrušující, smyslný a emocionální, se může změnit v lásku, v „splynutí duší“. Také se dokáže zdržet dlouhou dobu sexuálního kontaktu.

Ideální je vždy spojit partnery intuitivní se senzorickými. Vzhledem k tomu, že intuice i senzorika se dělí dále na extrovertní a introvertní, je ideální vždy opačné spojení.

Tedy: Introvertní senzorik (medvěd) x extrovertní intuit (lachtan)

          Extrovertní senzorik (lovec ) x introvertní intuit (jelen)

1. skupina: Introvertní senzorici

Archetyp: „Lední medvěd“

Patří zde: Hugo, Dumas, Stierlitz a Gabin

Ideálním protějškem je Lachtan = Robespierre, Don Quijote, Dostojevskij a Huxley

 

„Medvěd“ je v sexu pozorný k partnerovi, energický a zkušený. Jeho tělo je velmi citlivé. Nemůže vystát náhlé a nepříjemné doteky. V sexu přebírá iniciativu, ale není to iniciativa jako u „Lovce“, nesnaží se druhého ovládat. „Medvěd“ většinou nemívá sex na jednu noc, jeho vztahy jsou založené na sympatii a důvěře. Otevřený a vřelý vztah je pro něj povzbuzující.

Muž „Medvěd“ se skutečně zajímá o vnitřní svět ženy. Můžete mu svěřit všechna svá tajemství, obavy a pochybnosti – nejen že vám pomůže se s nimi vypořádat, navíc z vás bude mít radost. Nic pro něj není přitažlivější, než upřímné city a ryzí emoce. Nemusíte se bát, ani když nemáte žádnou sexuální zkušenost, on ji má. Důvěřuje vaší řeči těla více než vašim slovům. Tělo dobře „naciťuje“ a dá mu příslušnou něhu a péči. Pokud chcete muže, který dává něžné polibky a hodně objetí, jste na správné stopě.

„Medvědice“ je ztělesněním velkorysosti. Vedle ní zmizí všechny obavy a pochybnosti. U ní doma budete cítit klid a štěstí. „Medvědice“ je jednou z těch, které si vybírají muže samy, v závislosti na mužově štědrosti a inteligenci. „ Medvědice“ má ráda tak trochu zmatené muže, o které se může plně postarat. Vnáší do jejich života řád, jak do jejich záležitostí a práce, tak i do jejich pocitů. Podporuje svého muže v otázkách kariéry, umí jej správně nasměrovat, pomáhá při pro něj důležitých projektech. Dá mu něhu, objetí, polibky a pocit domova.

Pokud jste se našly v „Medvědici“, vaším ideálním milencem by měl být jemný, sofistikovaný, milující a vynalézavý muž „Lachtan“. On je schopen se obětovat ve jménu lásky. S ním prožijete dlouhé mazlení, které máte tak ráda. Jakmile zpozorujete pohled plný upřímné a nezištné lásky až zbožňování, nebojte se a oslovte jej. Pamatujte, to vy musíte vzít iniciativu do vlastních rukou!

 

Sex „Medvědice“ s ostatními typy mužů:

 

Medvědice – Lovec

Vztah s „Lovcem“ se vám bude zdát úplně nepřijatelný, protože „Lovec“ používá při sexu drsnější praktiky. Tyto praktiky vás nenaladí k intimnostem, spíše naopak. V takovém případě se s největší pravděpodobností zvednete a odejdete.

 

Medvědice – Jelen

Pomalost, nepřesvědčivý vzhled a tužby „Jelena“ se vám budou zdát falešné. Budete se bát jeho psychologických her, protože jim moc nerozumíte. A s největší pravděpodobností je nepřijmete ani v ložnici.

 

Medvědice – Medvěd

„Medvěd“ může vytvořit důvěru, respekt, vřelý a přátelský vztah, lépe řečeno vše kromě vzrušení. Nejlépe se s ním hovoří na téma počasí nebo jeho práce. Opravdu jednoduše si s  „Medvědem“ zařídíte dům, žádné hádky se konat nebudou. Ale i v krásně zařízené ložnici budete chtít jen spát. A to ke všemu sama. Můžete si vymýšlet výmluvy, že jste unavená, že vás bolí hlava, a jiné, abyste se vyhnula sexu. Ale vy nerada lžete! Je pro vás lepší nekomplikovat si život s partnerem „Medvědem“. Zůstaňte pouze přáteli. Protože sex je úplně jiným potěšením!

 

 

2. skupina: Extrovertní intuiti

Archetyp: „Lachtan“  

Patří zde: Robespierre, Don Quijote, Dostojevskij a Huxley 

Ideálním protějškem je Medvěd  – Hugo, Dumas, Stierlitz a Gabin

 

„Lachtani“ jsou citliví, snadno zranitelní, rádi žijí ve svém světě fantazie, mají skvělou představivost. Hůř zvládají problémy každodenního života a špatně zdolávají rutinu. „Lachtan“ se stává „více dospělým“ pouze s kompatibilním partnerem. Svého partnera přitahuje svou potřebou ochrany a pozitivním přístupem k životu. Mohou být submisivní a laskaví, snaží zvednout náladu ostatním, když jsou ve špatné náladě, a pomoci, když je to potřeba. Někdy jsou považováni za naivní či důvěřivé.

Muž „Lachtan“ se často bojí udělat první krok, kvůli svému strachu a nerozhodnosti. Ve svých snech si již stokrát představoval, jaké by to mohlo být, ale když někoho potká, nedostane se dál než k obdivu a komplimentům. Musíte jej povzbudit a dát mu naději. Musíte se o něj starat, ukázat mu svůj zájem, pak bude daleko sebevědomější.

Když jde jen o sex, najde si většinou agresivnější partnerku/partnera, který se ho zmocní. Právě z tohoto důvodu navazuje „Lachtan“ vztahy s nekompatibilními partnery častěji než jiné archetypy.

Žena „Lachtanice“ je velmi citlivá. Nechává se unést hudbou, divadlem, západem slunce a dlouho zapomenutými událostmi, na které si najednou vzpomene. „Lachtanice“ dychtí po konverzaci, sdílení zkušeností a přijímání rad. Hledá partnera, který jí bude rozumět a cenit si jí. Oceňuje partnera, který je starší a má zkušenosti. „Lachtanice“ potřebuje, aby se o ni někdo staral a nasměroval ji správným směrem. Toto však přijme pouze od partnera, který to udělá jemně, taktně, s láskou a něhou. V reakci na to se zajímá o vše, co je důležité pro jejího muže a žije jeho zájmy.

Pokud jste se poznala v „Lachtanici“, pak byste neměla zapomenout, že vaším ideálním partnerem / milencem je „Medvěd“, který se už usadil, ví, co od života chce, a jde si klidně za tím. Je věrný, jemný a poskytne vám všechny podmínky pro to, abyste dál mohla žasnout nad světem kolem sebe a naplnila jej všemi možnými barvami a emočně se dotkla jeho stabilního, ale rytmického života. Nejblíže se k němu dostanete, když si začnete vzájemně důvěřovat.

 

Sex„Lachtanice“ s jinými typy mužů: 

 

Lachtanice – Jelen

S mužem typu „Jelen“ si budete rozumět v mnoha věcech, ale duševní blízkost se může lehce vytratit. Pak se vytratí i sex.

 

Lachtanice – Lovec

Stejně jako většině žen i vám nebude „Lovec“ lhostejný. Přesto s ním v posteli pravděpodobně neskončíte. „Lovec“ se asi nebude snažit porozumět vašim problémům, a možná se ani nezeptá, jestli se vám sex líbil, protože předpokládá, že ano.

 

Lachtanice – Lachtan

Začátek vztahu s „Lachtanem“ může být zajímavý a slibný. Ale pamatujte, jen začátek! Postupem času, když spolu začnete žít, se budete cítit nepříjemně. To proto, že jste dva stejné typy, každý z vás vyžaduje pozornost a péči.  Ani si nedokážete představit, jakou úlevu byste cítila s pečujícím partnerem „Medvědem“! Dva stejné typy mají navíc problém s každodenní rutinou a domácími povinnostmi.

 

3. Skupina: Extrovertní senzorik

Archetyp: „Lovec“

Patří zde: Žukov, Maxim, Napoleon a Dreiser 

Ideálním protějškem je Jelen =  Jesenin, Hamlet, Balzac a London

 

Jak muž, tak i žena „Lovec“, jsou rozenými vůdci. Jsou mimořádnými, silnými a sebevědomými osobnostmi, které neznají kompromis.  Bez ohledu na pohlaví, přebírají iniciativu v sexu do svých rukou.

Muž „Lovec“ je skutečný macho, který se ženy ani nezeptá, jestli s ním chce mít sex nebo jestli je jejím jediným milencem. Jednoduše proto, že si neumí představit, že by tomu bylo jinak. Součástí jeho erotických hrátek jsou často improvizované zápasy. Očekává úplnou podřízenost, nic víc nic míň. Jeho technika svádění a aktu samotného je velmi sebevědomá.

Také žena „Lovec“ touží po úspěchu. Ve většině případů řídí vlastní firmu, jsou to skutečné obchodnice. Dbají na svůj perfektní vzhled. Vždy vědí, co v životě chtějí, od koho a jak to získat. Jejich oblíbenými zbraněmi jsou důvtip, sarkasmus a ironie stejně jako velké sebevědomí.

Kupodivu, k získání „Lovce“ je třeba použít naprosto opačné zbraně – ukázat slabost, bezmoc a neschopnost odolat jeho vlivu. 

Pokud jste v sobě poznaly „Lovkyni“, vězte, že vaším ideálním partnerem je „Jelen“, velmi skromný partner, který svého partnera zbožňuje a je připraven vyplnit všechna jeho přání. S „Jelenem“ můžete být samy sebou, nemusíte předstírat, že jste něžné, milující a pozorné. Můžete klást své požadavky, opravovat chyby, trvat na svém a žádat o cokoliv. Ale nikdy nezapomeňte „Jelena“ pochválit! Nikdo jiný to neumí tak dobře jako vy, a partner vás bude vždy zbožňovat.

 

Sex „Ženy – Lovce“ s ostatními archetypy:

 

Lovec – Lachtan

Není vyloučeno, že někde mimo ložnici vás nesmělý a naivní „Lachtan“ může přitahovat. Nicméně, poté co s ním strávíte více času, pochopíte, že se nikdy nestane vaším skromným „sluhou“. Bude neustále vyžadovat vaši pozornost a náklonnost. „Lachtana“ bude děsit vaše přímost a panovačnost.

 

Lovec – Medvěd

Pokud si vyberete za partnera „Medvěda“, zjistíte velmi brzy, že tento vztah není to ideální. Nikdy patrně nepřijmete jeho přílišný rodičovský a pečovatelský přístup. I přes velkou náklonnost a nadšení na začátku, bude váš vztah opakem toho, co očekáváte.

Lovec – Lovec

Pokud si vyberete „Lovce“, budete neustále bojovat o vedoucí postavení, ale s vedlejší rolí se patrně nikdy nesmíříte.

 

 

4. skupina:  Introvertní intuiti

Archetyp: „Jelen“

Patří zde: Jesenin, Hamlet, Balzac a London 

Ideálním protějškem je Lovec –  Žukov, Maxim, Napoleon a Dreiser 

 

Muž „Jelen“ je opakem panovačného „Lovce“ – upřímný, citlivý, obětavý a dobrosrdečný. Ideální partnerkou pro „Jelena“ je sebevědomá, panovačná a vášnivá žena „Lovec“, která si jej sama vybere. S ní je „Jelen“ poslušný, uctivý a připravený splnit všechny její přání.

„Jelen“ umí vystrčit růžky, ale vaše neustálé napomínání jej neurazí. Máte-li partnera „Jelena“, musíte ho vzít za ruku a vést. Nejen že jej to nepohorší, bude vás dokonce považovat za ženu svých snů.

Žena „Jelen“ sní o muži silném, panovačném, houževnatém, o kterého se může opřít. Sama je často ztělesněním křehké či zasněné víly. Také miluje tanec, módu, hudbu, umění či jógu a potřebuje cítit „splynutí duší“ se svým partnerem. Nejraději má představu „spolu na celý život“. Po boku statného muže bude žena „Jelen“ sama sebou – občas zranitelná, trochu závislá na svém milovaném, zasněná, veselá i trochu smutná. Svým chováním provokuje partnera k akci. Sexuálně se uspokojují.

Pokud se považujete za ženu archetypu „Jelen“, mějte na paměti, že vaším ideálním milencem je přísný „Lovec“ – takový, který dokonale ví co, kdy a jak s vámi dělat. Nebude mrhat časem žádostí o svolení, bude jednat přímo. Nerad vede rozhovory na téma sex. Věří, že činy jsou více než slova. Pokud z muže vyzařuje mužnost a síla, svírá vám ruku, táhne vás k sobě, jednoduše vám dává najevo, že vás dnes v noci nemá v úmyslu pustit domů, můžete si být jistá, že si to skvěle užijete a nebudete litovat. Ještě větší potěšení prožijete, když budete chvíli předstírat, že jste nedostupná.

 

Sex „ženy – Jelena“ s jinými partnery:

 

Jelen – Medvěd

Partner „Medvěd“ se na první pohled může zdát tím pravým, ale jeho starostlivý a laskavý přístup vás dlouho přitahovat nebude.  Ale bude skvělý jako kamarád.

 

Jelen – Lachtan

„Lachtan“ určitě nepatří mezi ty, kdo převezmou iniciativu v předehře či v sexu. Ani mimo ložnici nijak neoslní. Navíc váš osobitý šarm pro něj není dost.

 

Jelen – Jelen

Pokud jde o vztah s jiným „ Jelenem“, nestojí za to začínat bližší vztah. Máte stejné touhy, které si nejste schopni vzájemně naplnit.

Kdo jste vy? Zjistěte toChcete vědět víc?Konzultace pro páry?