Balzac jako obchodník je sólista a velký pracant. Díky své silné stránce zvané pracovní logika (viz silné stránky) dělá pouze ty činnosti, které vedou k výsledku.

Silné stránky obchodníka v typu Balzac

Silná stránka jménem pracovní logika mu umožňuje velmi dobře pracovat s penězi, kapitálem či majetkem. Po čase se z něj stává profesionál, který ví o čem mluví.

Rád pracuje sám a zodpovídá sám za sebe. Nevymlouvá se, ví co udělal a co ne. Na svou práci potřebuje klid a soustředění.

Pomocí jeho nejsilnější stánky zvané intuice času vidí do budoucna. Dokáže předvídat trendy a podívat se tam, kde ostatní jen tápou. Prostě to vidí.

Pokud pracuje s penězi, dokáže „předurčit“, co v kterou chvíli koupit a co prodat. U kapitálových trhů dokáže předpovědět co poroste, a v kterou chvíli je vhodné do dané investice vstoupit. Dokonce i ví, kdy je potřebné danou investici „opustit“.

Pokud jedná s klienty, vždy jedná velice profesionálně, zabývá se daným tématem a přitom si pomáhá čísly, grafy a tabulkami.

Na základě emocí prodávat nikdy nebude, jelikož jeho nejslabší stránkou je tzv. etika emocí. A neměl by se do toho ani tlačit, protože by působil nedůvěryhodně.

Balzac jako obchodník?

Rozhodně. Bude nejpravděpodobněji individualista se svým specifickým přístupem.

 

Co potřebuje Balzac jako obchodník ke své práci?

Pochvalu. Prostě za svou práci a nemalé výsledky pochválit. Také dobrou atmosféru, kde panují klidné emoce. Příliš emoční prostředí mu totiž nedělá dobře. Toto je i důvod, proč ve většině případů nevede lidi. A pokud ano, tak specialisty, kteří jsou ideálně stejní jako on.

 

Jaký typ jste vy? Zjistěte to!Chcete vědět víc?Koho máte ve firmě a jak s ním pracovat?